Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Udzielili pomocy ofiarom wypadku

Data publikacji 17.11.2016

Wczoraj trzej kursanci białostockiej prewencji udzielili pierwszej pomocy ofiarom wypadku drogowego na obwodnicy Bydgoszczy. Policjanci zaopiekowali się poszkodowanymi aż do czasu przyjazdu karetki pogotowia.

Wczoraj, 17 listopada br., około godziny 16.00 trzej kursanci z Oddziału Prewencji Policji w Białymstoku, jadąc do Szkoły Policji w Pile, na obwodnicy Bydgoszczy zauważyli samochód volkswagen transporter, który najprawdopodobniej z dużą siłą uderzył w drzewo. Policjanci przystąpili do udzielenia pomocy poszkodowanym - zabezpieczyli miejsce zdarzenia i wezwali pomoc. Okazało się, że jedna z czterech podróżujących autem osób wymaga udzielenia pierwszej pomocy. Funkcjonariusze ustabilizowali jej odcinek szyjny kręgosłupa, opatrzyli rany, wykonali badanie fizykalne oraz zapewnili wsparcie psychiczne wszystkim uczestnikom wypadku, aż do przyjazdu karetki pogotowia.

Najbardziej poszkodowany w wypadku został przewieziony do szpitala zaś zabezpieczone miejsce zdarzenia zostało przekazane przybyłym służbom.

(KWP w Białymstoku / ms)

Powrót na górę strony