Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci pomagali bezdomnym

Data publikacji 17.11.2016

Ropczyccy policjanci interweniowali wczoraj wobec dwóch bezdomnych. Podjęta przez funkcjonariuszy interwencja i udzielona im pomoc, być może uratowała ich przed wychłodzeniem.

Wczoraj dzielnicowi z Komendy Powiatowej Policji w Ropczycach podczas patrolowania swoich rejonów służbowych sprawdzali pustostany, w których według ich wcześniejszych ustaleń miały przebywać bezdomne osoby.

Policjanci potwierdzili swoje przypuszczenia, gdyż jak się okazało w opuszczonym budynku na terenie miejscowości Kamionka znajdowało się dwóch bezdomnych. Mężczyźni byli pijani. Badanie alkomatem wykazało u nich 2,56 i ponad 3 promile alkoholu w ich organizmach. Jak twierdzili, nie utrzymują oni kontaktu z rodziną i nie chcą wracać do miejsca zameldowania.

Bezdomni trafili do wytrzeźwienia do policyjnych pomieszczeń dla osób zatrzymanych. Funkcjonariusze poinformowali mężczyzn o instytucjach pomocowych na terenie powiatu ropczycko - sędziszowskiego.

Apelujemy do wszystkich, którzy zauważą osobę potrzebującą - nie bądźmy obojętni wobec tych, którzy zwłaszcza teraz, gdy temperatury spadają poniżej zera mogą być zagrożeni wychłodzeniem. Nasz jeden telefon często może uratować komuś życie. Wystarczy jeden telefon pod numer 112 lub 997, a odpowiednie służby sprawdzą ten sygnał i zaopiekują się osobą, potrzebującą pomocy. Pamiętajmy, jeśli widzimy bezdomnego lub śpiącego na dworze człowieka nie przechodźmy obok niego obojętnie. 

(KWP w Rzeszowie / ms)

Powrót na górę strony