Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Jestem bezpieczny na drodze – noszę odblaski

Data publikacji 10.12.2016

„Jestem bezpieczny na drodze – noszę odblaski” to hasło kampanii odblaskowej przeprowadzonej w Zespole Szkół w Zarębie. Wśród zaproszonych gości znaleźli się policjanci lubańskiej drogówki, którzy rozmawiali na temat bezpieczeństwa pieszych uczestników ruchu. Szczególnie teraz w okresie jesienno-zimowym, kiedy szybko zapada zmrok osoby poruszające się w okolicach dróg są narażone na niebezpieczeństwo związane z ewentualnym potrąceniem przez jadący pojazd. Przypominamy, że od 31 sierpnia 2014 r. każdy pieszy, który porusza się po zmierzchu po drodze poza obszarem zabudowanym, musi mieć odblask umieszczony w sposób widoczny dla kierujących. Za brak takiego elementu grozi mandat karny w postaci grzywny.

W poniedziałek funkcjonariusze lubańskiej drogówki wzięli czynny udział w kampanii odblaskowej „Jestem bezpieczny na drodze – noszę odblaski” zorganizowanej przez kadrę nauczycielską Zespołu Szkół w Zarębie. Wśród zaproszonych gości zajmujących się problematyką bezpieczeństwa pieszych na drodze był Zastępca Dyrektora Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego Pan Krzysztof Wiśniewski oraz sierż. szt. Mateusz Łukjaniec i mł. asp. Marta Szupienko z Ogniwa Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Lubaniu.

Podczas spotkania z uczniami policjanci dużo uwagi poświęcili tematowi noszenia odblasków zwłaszcza w okresie jesienno-zimowym. Funkcjonariusze podkreślali jak ważny jest wybór odzieży wierzchniej (kurtek, czapek, spodni) wyposażonych w odblaski, które w wielu przypadkach chronią nas przed niebezpiecznymi zdarzeniami na drodze. Druga część spotkania ukierunkowana była na profilaktykę w zakresie kształtowania odpowiednich postaw i zachowań w sytuacji zagrożeń o charakterze terrorystycznym.

Przypominamy, że od 31 sierpnia 2014 r. każdy pieszy, który porusza się po zmierzchu po drodze poza obszarem zabudowanym, musi mieć odblask umieszczony w sposób widoczny dla kierujących. Za brak takiego elementu grozi mandat karny w postaci grzywny.

KWP we Wrocławiu / ws

  • Jestem bezpieczny na drodze – noszę odblaski
  • Jestem bezpieczny na drodze – noszę odblaski
  • Jestem bezpieczny na drodze – noszę odblaski
Powrót na górę strony