Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Szczęśliwy finał poszukiwań 15-latki i 80-laka

Data publikacji 19.12.2016

Policjanci odnaleźli 15-latkę, która 30 listopada br. wyszła z domu i do niego nie wróciła. Nieletnia przebywała u znajomego w województwie śląskim. Jest cała i zdrowa, nie ustalono aby znajdowała się w okolicznościach zagrażających jej życiu, bądź zdrowiu. Szczęśliwie zakończyły się poszukiwania 80-letniego mieszkańca gminy Węgorzewo, który również nie wrócił do domu. Mężczyzna wyszedł przed południem na spacer do lasu i nie potrafił znaleźć drogi powrotnej. Wezwana na miejsce załoga karetki pogotowia przewiozła mężczyznę do szpitala w Giżycku.

Poszukiwania zaginionej trwały od 30-go listopada. Policjanci sprawdzali każdy sygnał, który do nich docierał. Czynności wykonywało kilkanaście jednostek Policji z terenu całego kraju. W poszukiwania zaangażowała się również rodzina i znajomi zaginionej oraz fundacja ITAKA, a komunikaty o zaginięciu zostały szeroko rozpowszechnione na ogólnopolskich portalach internetowych i w mediach społecznościowych.

W sprawie wykonano wiele czynności operacyjnych. Policjanci dotarli m.in. do kilkudziesięciu osób, które mogły mieć wiedzę na temat zaginięcia nastolatki, przejrzeli monitoringi z wytypowanych miejsc w kilku miastach, z których były informacje, że może tam przebywać zaginiona.

Żmudna praca funkcjonariuszy i ogromne zaangażowanie rodziny i znajomych przyniosły efekt dwa dni temu. Po ustaleniu miejsca pobytu 15-latki na terenie powiatu mikołowskiego, z rąk tamtejszych policjantów odebrał ją osobiście ojciec.

W momencie zatrzymania przebywała w towarzystwie pełnoletniego mieszkańca woj. mazowieckiego. Policjanci sprawdzają okoliczności zaginięcia. Z ustaleń mundurowych wynika, że miejsce zamieszkania poszukiwana nastolatka opuściła dobrowolnie.

* * *

Wczoraj, 18.12.br., wieczorem, dyżurny węgorzewskiej komendy został poinformowany o tym, że przed południem 80-letni mieszkaniec gminy Węgorzewo wyszedł sam na spacer do lasu i od tamtej pory nie było z nim też żadnego kontaktu. Początkowo zaginionego na własną rękę szukała rodzina, gdy to nie przyniosło skutku zaalarmowana została policja.

W związku z otrzymaną informacją natychmiast rozpoczęła się akcja poszukiwawcza. Sytuacja była bardzo poważna, ponieważ na zewnątrz panowała niska temperatura i zbliżała się noc, a teren był mocno podmokły. W działaniach wzięło udział kilkudziesięciu policjantów i funkcjonariusze Straży Granicznej.

Niestety pomimo szeroko zakrojonych poszukiwań wczoraj nie udało się odnaleźć starszego mężczyzny. Biorący udział w akcji funkcjonariusze nie poddali się i dziś wcześnie rano akcja została wznowiona.

Policjanci wraz ze strażakami OSP Harsz i Radzieje oraz żołnierzami z Jednostki Wojskowej w Węgorzewie ponownie zaczęli przeszukiwać miejsca, w których mógł znajdować się zaginiony. Po kilkudziesięciu minutach na terenie Rezerwatu Sztynort policjanci odnaleźli czapkę poszukiwanego, a następnie - około 150 m dalej – zauważyli poszukiwanego mężczyznę, który stał oparty o drzewo. 80-latek był wychłodzony, przemoczony i wyczerpany.

Po udzieleniu pierwszej pomocy został przekazany załodze karetki pogotowia ratunkowego i zabrany do szpitala. Dzięki zaangażowaniu wszystkich służb mundurowych życiu mieszkańca gminy Węgorzewo nic już nie zagraża.

(KWP w Lublinie / KWP w Olsztynie / ig / mw)

  • KWP w Olsztynie

  • Policjanci i strażacy odnaleźli zaginionego 80-latka
  • Policjanci i strażacy odnaleźli zaginionego 80-latka
  • Policjanci i strażacy odnaleźli zaginionego 80-latka
Powrót na górę strony