Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci przechwycili ponad 4 tys. porcji metamfetaminy

Data publikacji 16.01.2017

Legniccy policjanci przechwycili metamfetaminę, z której można było uzyskać ponad 4000 porcji handlowych. W sprawie zatrzymano mężczyznę i kobietę, podejrzanych o przestępstwa narkotykowe. W mieszkaniu tej pary funkcjonariusze znaleźli znaczną ilość środków odurzających. Metamfetamina przechowywana była w szafkach z odzieżą. O dalszym losie zatrzymanych zdecyduje teraz sąd. Wobec mężczyzny, podejrzanego o posiadanie znacznej ilości narkotyków, sąd zastosował już środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na 2 miesiące.

Funkcjonariusze Wydziału dw. z Przestępczością Przeciwko Życiu i Zdrowiu Komendy Miejskiej Policji w Legnicy, w wyniku pracy operacyjnej, dokonali ustaleń, z których wynikało, że w jednym z mieszkań na terenie Legnicy są przechowywane znaczne ilości narkotyków. Policjanci w wyniku zaplanowanych działań, zatrzymali dwie osoby w miejscu ich zamieszkania, podejrzane o przestępstwa narkotykowe. Podejrzani, to mężczyzna w wieku 31 lat oraz 45-letnia kobieta.

Policjanci już od pewnego czasu pracowali nad tą sprawą. Zebrany przez nich materiał dowodowy pozwolił na wydanie przez prokuraturę postanowienia o przeszukaniu pomieszczeń mieszkalnych należących do pary, która zajmowała się handlem narkotykami. Funkcjonariusze w mieszkaniu zatrzymanej dwójki zabezpieczyli ponad 4000 porcji środków odurzających. Już wstępne badanie wykazało, że jest to metamfetamina. Narkotyki te ukryte były w szafkach z odzieżą.

Ponadto funkcjonariusze pracujący nad tą sprawą ustalili, że para ta z handlu narkotykami poczyniła sobie stałe źródło dochodu, trudniąc się wprowadzaniem do obrotu znacznych ilości narkotyków. Sąd na wniosek prokuratury zastosował wobec mężczyzny podejrzanego o posiadanie znacznej ilości narkotyków, środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na 2 miesiące. Wobec kobiety prokuratura natomiast zastosowała środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego.

Para za czyny, o które jest podejrzana, odpowie teraz przed sądem. Przypomnijmy, że w świetle ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii, za wprowadzanie do obrotu znacznej ilości środków odurzających lub substancji psychotropowych grozi kara nawet do 12 lat pozbawienia wolności. Funkcjonariusze w dalszym ciągu wyjaśniają wszystkie okoliczności tej sprawy, w tym również to skąd podejrzani mieli narkotyki.

KWP we Wrocławiu / ig

Powrót na górę strony