Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

STOP – zatrzymaj się – naprawdę warto!

Data publikacji 02.02.2017

Policjanci z Kluczborka wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego, do którego doszło na niestrzeżonym przejeździe kolejowym. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący terenowym nissanem nie zatrzymał się przed znakiem „stop”. W samochód uderzyła lokomotywa. Kierowca z ciężkimi obrażeniami trafił do szpitala. Apelujemy o rozwagę na drodze!

Zdarzenie miało miejsce niedaleko Wołczyna na niestrzeżonym przejeździe kolejowym. Ze wstępnych ustaleń pracujących na miejscu policjantów wynika, że 65-letni kierowca nissana, pomimo wyraźnego znaku „STOP”, nie zatrzymał się przed torowiskiem i wjechał wprost pod nadjeżdżającą lokomotywę. W wyniku uderzenia, samochód osobowy wpadł do rowu i uderzył w betonowy słup trakcji kolejowej. 65-latek z ciężkimi obrażeniami ciała trafił do szpitala.

Policjanci sprawdzili stan trzeźwości kierującego samochodem oraz maszynisty. Obaj byli trzeźwi. Funkcjonariusze zabezpieczyli także miejsce zdarzenia i wykonali oględziny, które posłużą do szczegółowego wyjaśnienia sprawy.  

Pamiętajmy, pociąg to masa nawet kilku tysięcy ton, która na zatrzymanie potrzebuje ponad kilometr. Dlatego ważne jest, aby kierowcy mieli świadomość tego i zachowali szczególną ostrożność na przejazdach i terenach kolejowych.

Apelujemy o przestrzeganie przepisów i zasad ruchu drogowego. Pamiętajmy, że nie jesteśmy sami na drodze i to my głównie decydujemy o wielu czynnikach w trakcie jazdy, które sprawiają, że jedziemy bezpiecznie lub stwarzany zagrożenie na drodze. 

(KWP w Opolu / mw)

Powrót na górę strony