Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci przechwycili ponad 7 kg amfetaminy o wartości około ćwierć miliona zł

Przechwycenie ponad 7 kilogramów amfetaminy o wartości około ćwierć miliona złotych oraz zatrzymanie mężczyzny i kobiety, podejrzanych w tej sprawie, to efekt działań policjantów z komendy powiatowej w Dzierżoniowie i komendy wojewódzkiej we Wrocławiu. Narkotyki ukryte były w wynajmowanym mieszkaniu. Sąd po zapoznaniu się z materiałami, zastosował wobec mężczyzny, środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na 3 miesiące.

Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego z Komendy Powiatowej Policji w Dzierżoniowie działając wspólnie z funkcjonariuszami Wydziału dw. z Przestępczością Narkotykową Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu, w wyniku przeprowadzonej realizacji, ustalili i zatrzymali 40-letniego mężczyznę i 21-letnią kobietę, podejrzanych o posiadanie znacznej ilości narkotyków.

Do zatrzymania podejrzanych doszło na terenie Bielawy, po tym jak funkcjonariusze prowadząc czynności operacyjne ustalili, że mężczyzna może posiadać w wynajmowanym przez siebie mieszkaniu sporą ilość środków odurzających. Podejrzenia policjantów potwierdziły się. W jego mieszkaniu funkcjonariusze znaleźli znaczną ilość narkotyków.

Część z nich schowana była w zamrażalniku, a część na balkonie. Już wstępne badania wykazały, że ujawniona substancja to amfetamina. Policjanci zabezpieczyli łącznie blisko 7,2 kg,z których można było uzyskać kilkadziesiąt tysięcy porcji handlowych. Zatrzymani trafili do policyjnego aresztu. Obecnie policjanci szczegółowo wyjaśniają wszelkie okoliczności tej sprawy, w tym źródło pochodzenia zabezpieczonych środków odurzających, ich dalsze przeznaczenie.

Oboje zatrzymani usłyszeli już zarzuty w tej sprawie. Wobec mężczyzny, sąd po zapoznaniu się z materiałami, zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na 3 miesiące. Przypomnijmy, że w świetle obowiązujących przepisów za posiadanie narkotyków grozi kara do 3, a w przypadku ich znacznej ilości, nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Handel narkotykami zagrożony jest natomiast karą pozbawienia wolności do lat 12.

KWP we Wrocławiu / ig

Opis filmu: Policjanci przechwycili ponad 7 kg amfetaminy o wartości około ćwierć miliona zł

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 13.13 MB)

Powrót na górę strony