Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

„Kasja” odnalazła zaginionego mężczyznę

Data publikacji 17.02.2017

Szczęśliwie zakończyły się poszukiwania 78-letniego mieszkańca Rydułtów. Mężczyzna cierpiący na zaniki pamięci wyszedł z domu i nie powrócił. W odnalezieniu zaginionego pomogła Kasja - policyjny pies patrolowo-tropiący z Komendy Miejskiej Policji w Rybniku. Mocno wyziębiony i przemoczony mężczyzna trafił pod opiekę lekarzy.

O zaginięciu mężczyzny wodzisławscy policjanci zostali powiadomieni wczoraj późnym popołudniem. Natychmiast rozpoczęto poszukiwania. W akcję zaangażowani byli mundurowi oraz członkowie rodziny zaginionego. Sprawdzono szpitale, ośrodki oraz miejsca w których mógł przebywać zaginiony. Niestety bez rezultatu.

O wsparcie poproszono również przewodnika z psem służbowym. Około 23.00 na miejsce poszukiwań dotarł przewodnik psa z Komendy Miejskiej Policji w Rybniku, st. sierż. Mateusz Kucznierz z Kasją – psem patrolo-tropiącym. To właśnie Kasja doprowadziła przewodnika wprost do zaginionego mężczyzny. 78-letni mieszkaniec Rydułtów leżał w zaroślach. Był mocno wyziębiony i przemoczony. Policjant natychmiast udzielił mu pierwszej pomocy i za pośrednictwem dyżurnego wezwał na miejsce pogotowie ratunkowe. Mężczyzna trafił pod opiekę lekarzy.

KWP w Katowicach / kp

 

Powrót na górę strony