Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zarzuty za posiadanie znacznej ilości narkotyków

Data publikacji 17.02.2017

Włocławscy policjanci zabezpieczyli ponad pół kilograma kokainy, ponad 1,2 kg amfetaminy i przeszło 20 g marihuany. Do wyjaśnienia sprawy zatrzymani zostali dwaj mężczyźni, którzy usłyszeli zarzuty posiadania znacznej ilości środków odurzających i psychotropowych. Za te przestępstwa grozi do 10 lat pozbawienia wolności. Za posiadanie znacznej ilości narkotyków i handel nimi, odpowie przed sądem również młody mężczyzna ustalony i zatrzymany przez wałbrzyskich policjantów. W jego mieszkaniu funkcjonariusze znaleźli i zabezpieczyli łącznie ponad 1600 porcji różnego rodzaju narkotyków. Była to amfetamina, marihuana i tabletki ekstazy. Sąd na wniosek prokuratury podjął decyzje o tymczasowym aresztowaniu podejrzanego.

Włocławscy policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej mieli podejrzenia, że przez Brześć Kujawski mogą być przewożone narkotyki.

Mundurowi podjęli działania, aby zweryfikować ustalenia. W miniony wtorek (14.02.br.) po godz. 15 przy ul. Kolejowej zatrzymali do kontroli namierzone osobowe volvo, którym podróżowało dwóch mężczyzn. Podczas przeszukania w kieszeni bluzy kierowcy policjanci ujawnili woreczek ze zbrylonym białym proszkiem. Okazało się, że to porcja (0,5 g) amfetaminy. U pasażera natomiast funkcjonariusze znaleźli woreczek z suszem, który jak wykazały wstępne testy, był marihuaną w ilości 4,2 g. Mężczyźni trafili do policyjnego aresztu, natomiast kryminalni pojechali sprawdzić miejsca ich zamieszkania.

Czynności te potwierdziły podejrzenia funkcjonariuszy. U 49-latka policjanci zabezpieczyli zwitek z białym proszkiem, który po sprawdzeniu okazał się kokainą. Dość niecodziennym miejscem przechowywania kolejnych narkotyków okazała się lodówka. To właśnie tam policjanci zabezpieczyli 3 woreczki strunowe z marihuaną. W sumie było jej tam prawie 17g. To jednak nie był koniec. Dalsze czynności tylko pogrążały obu podejrzanych. W kolejnym pomieszczeniu w miejscu zamieszkania 49-latka pod umywalką mundurowi znaleźli dwa worki z kokainą. Tym razem była jej dość spora ilość, bo aż pół kilograma. Natomiast u 40-latka policjanci zabezpieczyli prawie 1,2 kg amfetaminy.

Wczoraj (16.02.br.) jeden z nich został doprowadzony do Prokuratury Rejonowej we Włocławku, gdzie usłyszał zarzuty. Jeszcze tego samego dnia sąd przychylił się do wniosku policjantów oraz prokuratora i zadecydował, że 3 najbliższe miesiące spędzi on za kratami.

Dzisiaj natomiast rozstrzygną się losy drugiego z podejrzanych.

Obaj mężczyźni odpowiedzą za posiadanie znacznej ilości narkotyków, za co grozi im do 10 lat pozbawienia wolności.

***

Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego z Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu, zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej, ustalili i zatrzymali mężczyznę podejrzanego o posiadanie znacznej ilości narkotyków oraz handel nimi. Zatrzymany, to 23-letni mieszkaniec powiatu wałbrzyskiego. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu.

Do zatrzymania 23-latka doszło po tym, jak policjanci podejrzewając mężczyznę o posiadania środków odurzających, na podstawie zebranego materiału, sprawdzili jego mieszkanie. Tam funkcjonariusze znaleźli i zabezpieczyli łącznie ponad 1600 porcji różnego rodzaju narkotyków. Była to amfetamina, marihuana i tabletki ekstazy. Narkotyki zostały zabezpieczone.

Podejrzany usłyszał zarzuty w tej sprawie. Oprócz posiadania znacznej ilości środków odurzających, funkcjonariusze udowodnili mu również handel narkotykami. Sąd na wniosek prokuratury podjął decyzje o jego tymczasowym aresztowaniu.

Przypomnijmy, że za posiadanie narkotyków grozi kara do lat 3, a w przypadku ich znacznej ilości, nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Handel narkotykami zagrożony jest natomiast karą do lat 8, a gdy w grę wchodzi ich znaczna ilość, nawet do 12 lat pozbawienia wolności.
O dalszym losie podejrzanego zdecyduje teraz sąd.

KWP w Bydgoszczy, KWP we Wrocławiu / ig

 • KWP w Bydgoszczy

 • Zarzuty za posiadanie znacznej ilości narkotyków
 • Zarzuty za posiadanie znacznej ilości narkotyków
 • Zarzuty za posiadanie znacznej ilości narkotyków
 • Zarzuty za posiadanie znacznej ilości narkotyków
 • Zarzuty za posiadanie znacznej ilości narkotyków
 • Zarzuty za posiadanie znacznej ilości narkotyków
 • KWP we Wrocławiu

 • Zarzuty za posiadanie znacznej ilości narkotyków
 • Zarzuty za posiadanie znacznej ilości narkotyków
 • Zarzuty za posiadanie znacznej ilości narkotyków
Powrót na górę strony