Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wiózł wnuki i … ponad 1,2 kg narkotyków – policjanci przechwycili amfetaminę i marihuanę

Data publikacji 22.03.2017

Przechwycenie ponad 1,2 kilograma narkotyków i zatrzymanie dwóch osób podejrzanych o posiadanie znacznej ilości środków odurzających, to efekt wspólnych działań policjantów z powiatu ząbkowickiego i komendy wojewódzkiej we Wrocławiu. Narkotyki w postaci amfetaminy i marihuany ukryte były w samochodzie, którym jechali zatrzymani mężczyzna i kobieta, a także dwoje małych dzieci. Obie osoby podejrzane w tej sprawie, decyzją sądu zostały tymczasowo aresztowane.

Policjanci z Kamieńca Ząbkowickiego wraz z funkcjonariuszami Wydziału ds. Przestępczości Pseudokibiców Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu, w wyniku wspólnie podjętych działań, przechwycili ponad 1,2 kilograma narkotyków, które były przewożone samochodem. Kierujący i pasażerka trafili do policyjnego aresztu.

Do zatrzymania doszło w godzinach wieczornych w Złotym Stoku, po tym jak policjanci zatrzymali do kontroli samochód renault megane. Samochodem jechali 65-letni mężczyzna i 58-letnia kobieta, a także dwoje wnucząt mężczyzny. Policjanci dokładnie sprawdzili pojazd. W aucie funkcjonariusze znaleźli dużą ilość amfetaminy oraz marihuany, które były zapakowane w woreczki foliowe.

Mężczyzna i kobieta zostali zatrzymani. Policjanci dodatkowo w miejscach zamieszkania zatrzymanych zabezpieczyli duże ilości woreczków strunowych służących do pakowania narkotyków, wagę laboratoryjną do ich porcjowania oraz pieniądze

Podejrzani mężczyzna i kobieta, na podstawie zebranego materiału, usłyszeli zarzut posiadania znacznej ilości narkotyków, co zagrożone jest karą nawet 10 lat pozbawienia wolności. Sąd wobec mężczyzny i kobiety zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na 3 miesiące.

Obecnie policjanci dalej wyjaśniają pochodzenie zabezpieczonych narkotyków i ich dalsze przeznaczenie.

KWP we Wrocławiu / mg

  • narkotyki
  • narkotyki
  • narkotyki
Powrót na górę strony