Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci pomagali przy ewakuacji płonącej restauracji

Policjanci z Komisariatu Policji w Paradyżu ewakuowali kilkunastu pracowników płonącej restauracji w miejscowości Grębenice w powiecie opoczyńskim. Mundurowi zauważyli wydobywający się z dachu budynku restauracji dym i natychmiast ruszyli z pomocą.

Pożar wybuchł 28 marca 2017 roku, około godziny 14.00 w restauracji w Grębenicach przy drodze krajowej K-48. Policjanci z Komisariatu Policji w Paradyżu, w tym czasie na pobliskim parkingu po przeciwnej stronie drogi rozpoczęli kilkunastominutową przerwę. Po chwili zauważyli, że z  środkowej części dachu pobliskiej restauracji wydobywa się gęsty dym. Natychmiast ruszyli powiadomić pracowników o zagrożeniu oraz wezwali straż pożarną. Kiedy policjanci wbiegli do budynku, kazali wszystkim opuścić restaurację, zarządzili ewakuację upewnili się, że w części hotelowej nie ma żadnych gości.

Mundurowi widząc szybko rozprzestrzeniający się ogień odłączyli prąd w budynku, a  z kuchni  odinstalowali  cztery butle z gazem i wynieśli je w bezpieczne miejsce. Podobnie postąpili z 20 kolejnymi butlami gazu, które były składowane nieopodal zajazdu. Dzięki przytomniej reakcji policjantów nie doszło do ich eksplozji. Do przyjazdu straży policjanci zabezpieczyli przyległy do restauracji parking, oraz aby ułatwić dojazd na miejsce straży pożarnej zajęli się kierowaniem ruchem na drodze krajowej. W tym czasie na miejsce dojechały  już służby straży pożarnej. W wyniku  potężnego pożaru na szczęście nikt nie ucierpiał. Niestety cały obiekt spłonął. Przyczyny pożaru będą wyjaśnianie w ramach wszczętego w tej sprawie postępowania.

KWP w Łodzi

  • akcja gaśnicza
  • akcja gaśnicza
  • akcja gaśnicza
Powrót na górę strony