Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Szczęśliwy finał poszukiwań

Data publikacji 26.04.2017

Funkcjonariusze Wydziału do walki z Przestępczością Przeciwko Życiu i Zdrowiu Komendy Miejskiej Policji w Legnicy po otrzymaniu informacji o starszym, chorym mężczyźnie, który wyszedł z domu i zaginął, niezwłocznie rozpoczęli jego poszukiwania. Prowadzone przez nich działania bardzo szybko doprowadziły do odnalezienia 79-latka, który oddalił się o blisko 6 kilometrów od miejsca zamieszkania. Okazało się, że pomylił on drogę powrotną do domu. Partnerka zaginionego serdecznie podziękowała policjantom za natychmiastową pomoc. Mężczyzna cały i zdrowy został przekazany pod opiekę kobiety.

24 kwietnia br. około godziny 23.10 do dyżurnego Komendy Miejskiej Policji w Legnicy dotarła informacja od jednej z mieszkanek, że jej 79-letni partner o godzinie 21.40 wyszedł z jej mieszkania i do chwili obecnej nie dotarł do swojego domu. Kobieta poinformowała dodatkowo, że mężczyzna ten cierpi na zaniki pamięci.

Oficer dyżurny legnickiej policji podjął szereg czynności zmierzających do ustalenia miejsca pobytu mężczyzny. Wszystkie patrole znajdujące się w służbie otrzymały dokładny rysopis zaginionego.

Policjanci Wydziału do walki z Przestępczością Przeciwko Życiu i Zdrowiu Komendy Miejskiej Policji w Legnicy około godziny 2.15 sprawdzając miejsca w kierunku, których mógł oddalić się schorowany mężczyzna w miejscowości Kunice na drodze prowadzącej do Pątnowa Legnickiego zauważyli starszego mężczyznę, odpowiadającego rysopisowi zaginionego. W rozmowie z seniorem, mężczyzna powiedział policjantom jak się nazywa, dodał również że idzie do domu, lecz zgubił drogę. Mężczyzna twierdził, że chciał dojść do miejsca zamieszkania i był przekonany, że nadal jest w Legnicy, a w rzeczywistości szedł w przeciwnym kierunku. Prawie 6 kilometrów pokonał 79-latek w przekonaniu, że idzie w kierunku swojego domu.

Mężczyzna był wyraźnie zmarznięty i przestraszony. Funkcjonariusze umieścili 79-latka w radiowozie, po czym odwieźli go do miejsca zamieszkania. Partnerka mężczyzny bardzo ucieszyła się widząc go, długo i serdecznie dziękowała policjantom za odnalezienie i przewiezienie do domu.

Źródło: KWP Wrocław / kp

 

Powrót na górę strony