Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Szczęśliwy finał całonocnych poszukiwań

Data publikacji 27.04.2017

Policjanci po całonocnych poszukiwaniach odnaleźli zaginionego 46-latka z gm. Hańsk, który wczoraj wyszedł na spacer i nie wrócił do domu. W akcji poszukiwawczej oprócz Policji wzięły udział Straż Graniczna, Ochotnicza Straż Pożarna i mieszkańcy. Szczęśliwie, dzisiaj rano urszulińscy policjanci zauważyli go na skraju lasu, ok. kilometra od jego domu i odwieźli do miejsca zamieszkania.

Policjanci Komisariatu Policji w Urszulinie po całonocnych poszukiwaniach odnaleźli na skraju lasu, około kilometra od jego miejsca zamieszkania, zaginionego 46-latka z gm. Hańsk. Mężczyzna wyszedł z domu w godzinach przedpołudniowych na spacer i nie wrócił do miejsca zamieszkania. Około godz. 19 zaniepokojona rodzina powiadomiła o fakcie Policję, która przystąpiła natychmiast do działania.

Na miejsce zostali skierowani włodawscy i urszulińscy policjanci, w tym m. in. policjanci specjalizujący się w poszukiwaniach z kamerą termowizyjną oraz przewodnik z psem tropiącym. Do akcji w miarę upływu czasu przyłączyli się także funkcjonariusze Straży Granicznej ze Zbereża z pojazdem obserwacyjnym wyposażonym w kamerę termowizyjną oraz Straży Granicznej z Włodawy z tym samym sprzętem. W działaniach wzięli udział także strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Hańsku i okoliczni mieszkańcy.

Wszyscy zaangażowani przeczesywali pobliski teren, zabudowania i drogi dojazdowe w promieniu 15 kilometrów od miejsca zamieszkania zaginionego. Szczęśliwie dzisiaj wczesnym rankiem ok. godz. 5:30 policjanci z Komisariatu Policji w Urszulinie zauważyli zaginionego mężczyznę jak szedł drogą na skraju lasu, około kilometra od jego domu. Na miejsce została wezwana karetka pogotowia. Po przebadaniu, mężczyzna cały i zdrowy został odwieziony do miejsca zamieszkania.

Komenda Powiatowa Policji we Włodawie składa podziękowania wszystkim zaangażowanym w akcję poszukiwawczą: Ochotniczej Straży Pożarnej w Hańsku, Placówkom Straży Granicznej w Zbereżu i Włodawie, a także okolicznym mieszkańcom. Niewątpliwie całonocne działania wszystkich służb przyczyniły się do odnalezienia osoby zaginionej, ale także dowiodły o doskonałej współpracy pomiędzy służbami, zwłaszcza w sytuacjach kryzysowych, a taka jest zawsze kiedy chodzi o ludzkie życie, które jest wartością nadrzędną.

(KWP w Lublinie / ig)

Powrót na górę strony