Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci odnaleźli zaginioną seniorkę

Data publikacji 08.05.2017

Sukcesem zakończyły się błyskawicznie zorganizowane poszukiwania 89-letniej mieszkanki Kęt. Z informacji wynikało, że kobieta cierpi na zaniki pamięci. Zaginiona została odnaleziona przez kęckich policjantów w zaroślach wału przeciwpowodziowego rzeki Soły w Kętach, a następnie przekazana pod opiekę rodziny.

W piątek tj. 5 maja br. tuż przed godziną 18.00 policjanci z Komisariatu Policji w Kętach rozpoczęli intensywne poszukiwania 89-letniej kobiety, która będąc pod opieką zięcia, niepostrzeżenie wyszła z działki rekreacyjnej, znajdującej się na terenie jednego z ogrodów działkowych w Kętach.

Informację o zdarzeniu oraz rysopis zaginionej oficer dyżurny natychmiast przekazał wszystkim patrolom. Mundurowi niezwłocznie rozpoczęli działania poszukiwawcze. Po kilkudziesięciu minutach funkcjonariusze podczas dokładnej penetracji terenu w rejonie wału przeciwpowodziowego rzeki Soły,  zauważyli skuloną postać. Okazało się, że jest to poszukiwana 89-latka. Kobieta była zziębnięta i roztrzęsiona. Policjanci udzielili jej niezbędnej pomocy, a następnie przekazali pod opiekę rodziny.

(KWP w Krakowie / mg)

Powrót na górę strony