Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Szczęśliwy finał poszukiwań

Data publikacji 23.05.2017

Odnalazł się zaginiony 72-letni pabianiczanin. Starszego pana błąkającego się po terenie leśnym w gminie Rzgów zauważył mieszkaniec i powiadomił policjantów miejscowego komisariatu. Mężczyzna jest już pod opieką rodziny.

Wczoraj około południa dyżurny pabianickiej komendy został poinformowany o tym, że w godzinach rannych 72-latek wyszedł z mieszkania i nie wrócił do domu. Nie było z nim też żadnego kontaktu. W związku z otrzymaną informacją natychmiast rozpoczęła się akcja poszukiwawcza. Patrole pełniące służbę na mieście sprawdzały miejsca ewentualnego przebywania starszego mężczyzna.

Komunikat o zaginionym został rozesłany do ościennych jednostek policji. Informacje o prowadzonych poszukiwaniach znalazły się również w policyjnej bazie danych. Przed godziną 19 dyżurny pabianickiej komendy został powiadomiony przez policjantów ze rzgowskiego komisariatu o odnalezieniu na ich terenie zaginionego 72-latka. Starszego pana błąkającego się po terenie leśnym w miejscowości Modlica zauważył przejeżdżający autem mieszkaniec. O zagubionym i nie znającym drogi powrotnej do domu mężczyźnie powiadomił policjantów z miejscowego komisariatu. Tamtejsi stróże prawa zaopiekowali się 72-latekiem do czasu przyjazdu pabianickich policjantów. Mężczyzna nie wymagał hospitalizacji. Jego zdrowiu i życiu nic nie zagrażało. 72-latek został przekazany pod opiekę rodziny.

Policja apeluje o zwracanie szczególnej uwagi na starszych i schorowanych członków rodzin.

(KWP w Łodzi / ig)

Powrót na górę strony