Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Szczęśliwy finał poszukiwań 9-latka

Data publikacji 08.06.2017

Wczoraj tj. 7 czerwca br. dyżurny komisariatu w Błoniu otrzymał zgłoszenie o zaginięciu 9-letniego chłopca. Ustalając okoliczności zaginięcia oficer niezwłocznie poinformował o zdarzeniu wszystkich policjantów, przekazując na ich smartfony zdjęcie zaginionego chłopca. Dyżurny powiadomił również strażaków i ochotników z pobliskich strażnic OSP. Akcja poszukiwawcza, w tym penetracja terenu zakończyły się szczęśliwie. Dzięki nagraniu z kamer monitoringu oraz włączeniu się w poszukiwania przewodnika z psem tropiącym policjanci w jednym z zamkniętych pomieszczeń budynku odnaleźli zaginionego chłopca. 9-latek cały i zdrowy wrócił pod opiekę rodziców.

Wczoraj przed godz. 18.00 dyżurny komisariatu w Błoniu otrzymał zgłoszenie o zaginięciu 9-letniego chłopca. Do zdarzenia miało dojść w okolicy centrum kultury. Z relacji ojca wynikało, że przywiózł dziecko na zajęcia dodatkowe. Chłopczyk wysiadł z samochodu i wszedł do budynku. Gdy mężczyzna wrócił po syna po godzinie, nigdzie nie mógł go znaleźć. W rozmowie z osobą prowadzącą zajęcia dowiedział się, że syn na nie w ogóle nie dotarł.

Dyżurny nie tracąc czasu, już w trakcie ustalania okoliczności zaginięcia, natychmiast poinformował o zdarzeniu wszystkich policjantów pełniących w tym czasie służbę, przekazując jednocześnie na ich smartfony zdjęcie chłopczyka oraz powiadomił strażaków i ochotników z pobliskich strażnic OSP. Rozpoczęły się poszukiwania i penetracja terenu za zaginionym. Z chłopcem nie było żadnego kontaktu.

Dyżurny koordynując czynności poszukiwawcze podejmowane przez funkcjonariuszy zlecił również przejrzenie monitoringu. Wówczas okazało się, że chłopiec po przyjeździe z ojcem wszedł do budynku, ale z niego nie wyszedł. Było jasne, że 9-latek nadal w nim przebywa. Dzięki włączeniu się w poszukiwania przewodnika z psem tropiącym policjanci w jednym z zamkniętych pomieszczeń budynku odnaleźli zaginionego chłopca. Dziecko całe i zdrowe trafiło pod opiekę rodziców.

(KSP / mg)

Powrót na górę strony