Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zaginiona 82-latka odnaleziona na torach

Data publikacji 16.06.2017

Białostoccy policjanci prowadzili poszukiwania zaginionej 82-latki. Kobieta wyszła do sklepu w minioną środę i nikt z rodziny nie widział jej do czwartku. Dzięki współpracy policjantów z dyżurnym Służby Ochrony Kolei, dyspozytorem ruchu pociągów na trasie Wasilków – Czarny Blok oraz czujnym maszynistą 82-latkę bezpiecznie przekazano pogotowiu ratunkowemu

Dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku, w miniony czwartek około godziny 1.30, otrzymał zgłoszenie, że zaginęła 82-latka. Cierpiąca na zaniki pamięci kobieta, wyszła do sklepu w środę i nie powróciła do miejsca zamieszkania. Początkowo szukał jej zięć, niestety bezskutecznie.

Do działań poszukiwawczych skierowani zostali policjanci z Wydziału Patrolowo–Interwencyjnego Komendy Miejskiej Policjiw Białymstoku oraz przewodnik z psem tropiącym. W czasie trwających działań poszukiwawczych, około godziny 2.00, oficer dyżurny KMP w Białymstoku otrzymał informację od Służby Ochrony Kolei, że na trasie Wasilków – Czarny Blok, maszynista zauważył starszą kobietę chodzącą po torach. Policjant dyżurujący skojarzył, że może to być właśnie zaginiona i w związku z tym skierował w ten rejon wszystkie wolne patrole Policji. Mundurowi kilkakrotnie sprawdzili wskazany odcinek trasy pociągów, ale 82-latki nie zlokalizowali. Prawdopodobnie kobieta chowała się w pobliskie zarośla, tym samym utrudniając policjantom przeprowadzenie skutecznej akcji poszukiwawczej. Mundurowi będąc w stałym kontakcie z dyżurnym ruchu pociągów, wskazali zasadność poinformowania maszynistów o zaistniałej sytuacji. Jeden z nich, około godziny 4.00 zauważył kobietę z komunikatu ostrzegawczego i natychmiast zatrzymał pociąg. W kierunku stojącej maszyny szybko pobiegli policjanci. Po kilku kilometrach biegu mundurowi przejęli kobietę od maszynisty, który przytrzymał zaginioną do momentu przybycia funkcjonariuszy. 82-latkę policjanci bezpiecznie przekazali pod opiekę załogi karetki pogotowia.

Dzięki współpracy policjantów z dyżurnym Służby Ochrony Kolei, dyspozytorem ruchu pociągów na trasie Wasilków – Czarny Blok oraz czujności maszynisty zaginiona została odnaleziona.

(KWP w Białymstoku / mg)

Powrót na górę strony