Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Szczęśliwy finał poszukiwań 13-latki

Data publikacji 19.06.2017

Dyżurny lubaczowskiej komendy otrzymał zgłoszenie o zaginięciu w lesie 13-letniej dziewczynki. Policjanci rozpoczęli jej poszukiwania. Okazało się, że 13-latka przeszła około 5 km. Wystarczyła chwila, by dziewczynka straciła orientację w lesie i przestraszona szła przed siebie.

Wczoraj około godz. 14 dyżurny Policji w Lubaczowie odebrał zgłoszenie o zaginięciu 13-letniej dziewczynki. Z relacji rodziców wynikało, że wracali z Bieszczad i w okolicach miejscowości Lipiny zatrzymali się na parkingu, a ich 13-letnia córka weszła do lasu. Po kilku minutach jej nieobecności, zaniepokojony ojciec poszedł w jej kierunku i zaczął ją wołać. Dziewczynka jednak nie odpowiadała na wołanie i nigdzie jej nie było.

Policjanci natychmiast po zgłoszeniu rozpoczęli poszukiwania, sprawdzając las przy parkingu. Na miejscu pracował też policyjny pies służbowy. Po około dwóch godzinach, wychodzącą z lasu dziewczynkę zauważyli mieszkańcy Starego Sioła. 13-latka została przebadana przez załogę karetki pogotowia, była bardzo przestraszona, ale nic się jej nie stało. Cała i zdrowa wróciła pod opiekę rodziców.

Okazało się, że oddalając się od parkingu, straciła orientację w terenie. Przestraszona, zaczęła iść przez las, niestety w zupełnie innym kierunku. Szukając drogi powrotnej, przeszła około 5 km. 

Policja przestrzega przed pozostawianiem dzieci bez opieki, w lesie bardzo łatwo stracić orientację. Bądźmy czujni i miejmy swoje dzieci w zasięgu wzroku, nawet w sytuacjach, które pozornie nie stanowią zagrożenia.

(KWP w Rzeszowie / kp)

 

Powrót na górę strony