Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Odnaleziony grzybiarz

Data publikacji 15.09.2017

Opoczyńscy policjanci odnaleźli 59-letniego mieszkańca Łodzi, który zagubił się podczas grzybobrania. Policja apeluje o rozwagę podczas wycieczek w nieznanym terenie.

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego opoczyńskiej komendy policji odnaleźli w lesie zagubionego 59-letniego łodzianina. Mężczyzna wraz z bratem zbierali grzyby w lesie w pobliżu miejscowości Mysiakowice w gminie Poświętne. Niestety rozdzielili się i 59-latek sam nie umiał trafić do miejsca, w którym czekali na niego bliscy. Mężczyzna cierpi bowiem na chorobę, która zaburza mu orientację w terenie. Na szczęście policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego biorący udział w poszukiwaniu odnaleźli mężczyznę i przekazali zatroskanej rodzinie.

Policjanci apelują o zachowanie rozsądku podczas wypraw w nieznany teren, zwłaszcza do lasu. Oprócz odpowiedniego stroju i obuwia należy mieć przy sobie telefon komórkowy, z którego w razie potrzeby możemy wezwać pomoc. Warto zabrać także termos z ciepłym napojem oraz kanapki. Osoby schorowane lub w podeszłym wieku powinny wędrować wyłącznie w towarzystwie bliskich i nie tracić z nimi kontaktu wzrokowego.

(KWP w Łodzi / kp)

 

Powrót na górę strony