Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci przypominają o noszeniu odblasków

Data publikacji 27.09.2017

Policjanci z Parczewa prowadzili działania mające na celu przypomnienie pieszym o noszeniu elementów odblaskowych. Celem akcji było zwiększenie bezpieczeństwa pieszych jako niechronionych uczestników dróg. Mundurowi zachęcają także aby takie elementy nosić po zmierzchu nie tylko tam gdzie stanowią o tym przepisy.

Głównym celem działań jest zwiększenie bezpieczeństwa na drogach i podniesienie świadomości bezpieczeństwa w ruchu drogowym wśród jego uczestników. Jesienna aura, a przy tym co raz szybciej zapadający zmierzch to jeden z powodów, aby przypomnieć pieszym o noszeniu odblasków. Policjanci informują osoby, które poruszają się bez takich przedmiotów jak niepodważalną rolę odgrywają te elementy w bezpieczeństwie na drogach. Dzięki nim piesi stają się o wiele bardziej widoczni na jezdni. Tłumaczą, że noszenie elementów powinno stać się modą, która podnosi bezpieczeństwo w ruchu drogowym a niejednokrotnie ratuje życie lub zdrowie. Podczas prowadzonych działań mundurowi przekazywali elementy odblaskowe pieszym, którzy poruszali się bez takich  przedmiotów. Nie obyło się bez mandatów dla tych, którzy po za obszarem zabudowanym nie posiadali takiego ekwipunku.

Od 31 sierpnia 2014 r. każdy pieszy, który porusza się po zmierzchu po drodze poza obszarem zabudowanym, musi mieć odblask umieszczony w sposób widoczny dla kierujących. Policjanci zachęcają pieszych, aby takie elementy nosili po zmierzchu nie tylko w poza obszarem zabudowanym.

(KWP w Lublinie / mw)

Powrót na górę strony