Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Dzielnicowi uratowali życie 71-letniego mężczyzny - w ostatniej chwili ugasili płomienie, które zajęły jego ubranie

Data publikacji 22.11.2017

Dzięki szybkiej reakcji dyżurnego Komisariatu Policji w Głuszycy oraz dzielnicowych z tej jednostki, uratowano życie 71-latka, u którego w mieszkaniu wybuchł pożar. Gdy policjanci, którzy byli pierwsi na miejscu, weszli do płonącego mieszkania zauważyli, że ogniem zajęło się już ubranie starszego mężczyzny. W akcji gaśniczej prowadzonej przez funkcjonariuszy, pomagali także mieszkańcy budynku, którzy donosili wiadra z wodą. Mężczyzna w stanie ciężkim został przewieziony do szpitala, gdzie jest teraz pod opieką lekarzy.

 Do zdarzenia doszło 21.11.2017 r. około godziny 19.30. Dyżurny Komisariatu Policji w Głuszycy, będąc także członkiem Ochotniczej Straży Pożarnej, otrzymał informację o prawdopodobnym pożarze w mieszkania przy jednej z tamtejszych ulic. Policjant podjął natychmiastową decyzję o skierowaniu w ten rejon będących w służbie dzielnicowych.

Po przybyciu na miejsce, policjanci widząc wydobywające się z mieszkania kłęby dymu, jeszcze przed przyjazdem straży pożarnej weszli do środka. Tam zauważyli płonącego mężczyznę oraz palące się meble i ubrania. Dzielnicowi z Głuszycy bez zastanowienia ruszyli na ratunek. Ugasili płomienie na mężczyźnie, a następnie w mieszkaniu. W akcji gaśniczej prowadzonej przez funkcjonariuszy, pomagali także mieszkańcy budynku, którzy donosili wiadra z wodą.

Po zakończeniu działań ratunkowych, 71-letni mężczyzna z ciężkimi obrażeniami ciała został przewieziony przez Zespół Ratownictwa Medycznego do wałbrzyskiego szpitala. Jego stan jest poważny. Policjanci dalej prowadzą czynności w celu ustalenia, co było bezpośrednią przyczyną pożaru.

(KWP we Wrocławiu / kp)

 

Powrót na górę strony