Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Dzielnicowy odnalazł bezdomnego w opuszczonym budynku

Data publikacji 01.12.2017

Wczoraj wieczorem dzielnicowy oświęcimskiej komendy Policji, podczas obchodu rejonu służbowego, w zrujnowanym budynku odnalazł 60-letniego mężczyznę bez stałego miejsca zamieszkania.

Policjanci w okresie zimowym, wielokrotnie interweniują wobec osób, które przed niskimi temperaturami lub opadami atmosferycznymi szukają schronienia w piwnicach, na strychach, bądź w opuszczonych budynkach. Takie interwencje niejednokrotnie ratują bezdomnym życie.

Tak było również wczoraj (30 listopada), przed godziną 19.00 na Osiedlu Zasole w Oświęcimiu. W trakcie obchodu rejonu służbowego dzielnicowy sprawdzał miejsca, w których mogą przebywać osoby bezdomne. Na jednej z nieogrodzonych posesji, na której znajdował się zrujnowany budynek, policjant dostrzegł prowizoryczne zadaszenie z folii. Kiedy podszedł bliżej okazało się, że pod folią, która miała chronić przed intensywnymi opadami śniegu, znajdował się zziębnięty mężczyzna. Policjant natychmiast udzielił mu pomocy, dzięki temu 60-latek w porę został umieszczony w miejskiej ogrzewalni.

Policjanci apelują o niezwłoczne zgłaszanie podobnych przypadków. Wystarczy jeden telefon do służb, aby uratować komuś życie.

(KWP w Krakowie / ig)

Powrót na górę strony
Polska Policja