Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

„Niebieski przyjaciel przypomina, odblaski nosi cała rodzina” - akcja grójeckiej Policji

Data publikacji 15.12.2017

Policjanci z Grójca przy wsparciu władz samorządowych przekazali blisko 300 kamizelek odblaskowych najmłodszym uczniom na terenie miasta i gminy Nowe Miasto nad Pilicą.

Policjanci przez cały rok prowadzą działania i akcje prewencyjne, by w jak najszerszym zakresie zapewnić bezpieczeństwo i jego poczucie obywatelom. Jednym z ważnych elementów takich akcji jest bezpieczeństwo najmłodszych. Przez cały czas poszukujemy skutecznych metod na zapewnienie bezpieczeństwa dzieci i młodzieży.

Policjanci z komendy w Grójcu rozdali blisko 300 sztuk kamizelek odblaskowych uczniom klas I – IV oraz zerówkom w szkołach podstawowych w Nowym Mieście nad Pilicą oraz Żdżarach. Działania zrealizowano pn. „Niebieski przyjaciel przypomina, odblaski nosi cała rodzina”, w ramach akcji „Świeć przykładem”, „Bezpieczni po zmroku” oraz „Dnia odblasków”.

Przekazane kamizelki mają niecodzienny kolor – niebieski, który kojarzy się z Policją. Ma on za zadanie przypominać policjantów mówiących o zasadach bezpieczeństwa i jednocześnie nie krępować dzieci w kontaktach z nimi. „Niebieski przyjaciel”, czyli ktoś kto mam pomaga oraz do kogo się nie boimy się zwrócić po pomoc.

W spotkaniach z dziećmi uczestniczyli m. in. Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Grójcu kom. Paweł Kalinowski, Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego podinsp. Radosław Kaczmarek oraz Burmistrz Miasta i Gminy Nowe Miasto nad Pilicą Mariusz Dziuba, dzięki któremu była możliwa realizacja powyższego projektu. Urząd Miasta i Gminy Nowe Miasto nad Pilicą dbając o bezpieczeństwo swoich mieszkańców zapewnił środki finansowe na zakup kamizelek.

Mamy nadzieję, że dzieci zaprzyjaźnią się z „Niebieskim przyjacielem” codziennie korzystając z kamizelek podczas drogi do szkoły bądź spaceru. Organizujemy spotkania i akcje, podczas których uświadamiamy młodych ludzi z jakiego rodzaju zagrożeniami mogą się spotkać w swoim życiu. Uczymy także jak się ich ustrzec. "Kamizelki odblaskowe powinno mieć na sobie każde dziecko" - mówi podinsp. Radosław Kaczmarek – naczelnik grójeckiej drogówki.

 

Autor: kom. A. Wójcik

Powrót na górę strony