Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Dzielnicowy pomógł bezdomnemu znaleźć mieszkanie

Data publikacji 14.02.2018

Są wśród nas policjanci, którzy pomagają mieszkańcom nie tylko w ramach obowiązków służbowych. Kierowani dobrocią serca, często robią coś więcej. Przykładem tego jest postawa dzielnicowego z gliwickiego komisariatu, asp. szt. Michał Suchacki, który pomógł bezdomnemu w znalezieniu mieszkania.

Pod koniec minionego roku do dzielnicowego z rejonu obejmującego ulicę Sikorskiego w Sośnicy zgłosił się bezdomny, który od prawie 10 lat mieszkał w ziemiance. Kiedy 65-latek otrzymał decyzję o przyznaniu niewielkiej emerytury, postanowił zmienić swoje życie i poprosił policjanta o pomoc w znalezieniu prawdziwego mieszkania.

Mężczyzna ten był znany mundurowym jako spokojny i nikomu niewadzący człowiek. Nie raz wspierali go dobrym słowem, kanapką czy przyniesionym z domu ciepłym swetrem. Pan Ryszard nie zawiódł się i tym razem. Aspirant sztabowy Michał Suchacki rozpoczął poszukiwania stałego lokum dla mężczyzny. Szybko trafił na kolejną osobę, której nie jest obojętny los drugiego człowieka – Jolantę Konieczną, administratorkę mieszkań znajdujących się w zasobach Spółki Restrukturyzacji Kopalń. Kobieta przyjęła słowo poręczenia od dzielnicowego. Udało się znaleźć niewielką kawalerkę w Sośnicy, którą przygotowano do zamieszkania.

Wspólnym wysiłkiem samego pana Ryszarda, Spółki Restrukturyzacji Kopalń i policjantów z V komisariatu policji wyposażono mieszkanie. Mundurowi przygotowali też 65-latkowi niespodziankę – zebrali pieniądze, kupili farby i przynieśli z własnych domów drobny sprzęt AGD, przekazując wszystko 65-latkowi na dobry początek. Pan Ryszard dba o swoje nowe lokum i regularnie płaci wszystkie należności.

(KWP w Katowicach / mw)

  • Dzielnicowy, który pomógł bezdomnemu znaleźć mieszkanie
  • Ziemianka, w której zamieszkiwał pan Ryszard
    Ziemianka, w której zamieszkiwał pan Ryszard
  • Wnętrze opuszczonej ziemianki
    Wnętrze opuszczonej ziemianki
Powrót na górę strony