Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

„Koczuję – nie pytaj. Pomóż mi przetrwać zimę”

Data publikacji 22.03.2018

Grupa Zalewski patrol podziękowała mławskim policjantom za współprace w ramach akcji „KOCZUJĘ – NIE PYTAJ. POMÓŻ MI PRZETRWAĆ ZIMĘ”. Głównym celem akcji była pomoc osobom bezdomnym przetrwać zimę.

Wolontariusze Grupy Zalewski wspólnie z mławskimi dzielnicowymi dostarczali potrzebującym ciepłą herbatę, zupę oraz odzież i koce. Policjanci wzięli również udział w akcji edukacyjnej, gdzie wspólnie z pedagogami oraz uczniami Zespołu Szkół nr 3 w Mławie nagrali film jak udzielać pierwszej pomocy ofiarom mrozu. Nagranie, jako film edukacyjny, trafiło do wielu szkół na terenie woj. mazowieckiego i warmińsko-mazurskiego. Natomiast przedstawiciel komendy w Mławie uczestniczył w I Forum o bezdomnych. Poruszano tam temat sytuacji osób bez dachu nad głową oraz rozmawiano o skutecznej pomocy osobom bezdomnym, szczególnie tym, którzy odmawiają wyjazdu do schroniska. Ponadto mundurowi udzielili wsparcia i byli zaangażowani w kolejny projekt Grupy Zalewski Patrol, pt. „Droga na skróty” w ramach akcji „NIE CZEKAJ NA SUPERBOHATERÓW OBROŃ SIĘ SAMA!!!”.

Przez cały czas trwania akcji „KOCZUJĘ – NIE PYTAJ. POMÓŻ MI PRZETRWAĆ ZIMĘ”, Grupa Zalewski odpowiedziała na 15 zgłoszeń od mieszkańców zarówno Mławy jak i Działdowa. Udzieliła pomoc 11 osobom bezdomnym oraz podjęła interwencje odnośnie 3 osób samotnych.

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Mławie z zaangażowaniem współpracowali, pomagali i skutecznie podejmowali wiele działań, które miały na celu ratowanie zdrowia i życia ludzi bez dachu nad głową.

 

Link do filmu

"Droga na skróty"

 

Opr.: mł. asp. Aneta Prusik

źródło Grupa Zalewski Patrol

Powrót na górę strony