Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjantki odnalazły zagubioną dziewczynkę

Data publikacji 18.05.2018

W poszukiwania zaginionej 7-latki zaangażowali się wszyscy będący w służbie olescy policjanci. Dziewczynka oddaliła się z placu zabaw i nikt nie wiedział, gdzie jest. Największą intuicją wykazały się Ewa i Anna – miejscowe policjantki ruchu drogowego. To one, już po niespełna godzinie, znalazły wystraszoną dziewczynkę i odprowadziły ją do mamy.

Do dyżurnego oleskiej policji zadzwoniła zaniepokojona matka. Jej 7-letnia córka oddaliła się z placu zabaw i nikt nie wiedział, gdzie jest. Po otrzymaniu tego zgłoszenia, wszyscy będący w służbie policjanci z Olesna rozpoczęli poszukiwania.

Największą intuicją wykazały się Ewa i Anna - miejscowe policjantki ruchu drogowego. To one jako pierwsze zauważyły wystraszoną dziewczynkę na jednym z blokowisk. 7-latka opowiedziała naszym policjantkom o tym, jak postanowiła pójść na inny plac zabaw i nie wiedziała już, jak wrócić z powrotem. Bezpieczne już i uspokojone dziecko, policjantki odprowadziły do mamy.

W tej sytuacji, na szczęście, wszystko dobrze się skończyło. Dziewczynka na widok policjantek od razu - z pełnym zaufaniem - zwróciła się do nich o pomoc. Dlatego przypominamy, by nigdy nie straszyć dzieci mówiąc "bo cię policjant zabierze". W sytuacji kryzysowej może to utrudnić poszukiwania. Dzieci muszą mieć tę pewność, że policjanci są zawsze po to, by pomóc.

Film child alert

Powrót na górę strony