Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zarzuty za nielegalne posiadanie broni dla zatrzymanych w Pruszkowie

Data publikacji 23.05.2018

Policjanci ze stołecznego wydziału do walki z terrorem kryminalnym i zabójstw zatrzymali mężczyzn podejrzanych o nielegalne posiadanie broni. Obaj usłyszeli już w Prokuraturze Okręgowej Warszawa Praga zarzuty. Za to przestępstwo grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Policjanci ze stołecznego wydziału do walki z terrorem kryminalnym i zabójstw uzyskali informację, że w Pruszkowie ma dojść do spotkania  grupy osób, które mogą posiadać broń palną oraz inne, niebezpieczne przedmioty. Wszystko wskazywało na to, że mogą być one powiązane ze strzelaniną, do której doszło w Ząbkach 9 maja br. Z ustaleń funkcjonariuszy wynikało, że  spotkanie ma się odbyć na terenie jednej z restauracji.

Policjanci nie chcąc dopuścić do sytuacji, która może zagrażać życiu i zdrowiu postronnych osób zaplanowali działania, do których zaangażowano Samodzielny Pododdział Antyterrorystyczny Policji w Warszawie. Ich efektem było zatrzymanie mężczyzn różnej narodowości oraz zabezpieczenie broni i amunicji.

Po wykonaniu czynności procesowych z zatrzymanymi i zebraniu materiału dowodowego, sprawę przekazano do Prokuratury Okręgowej Warszawa Praga. Na tym etapie postępowania dwóch mężczyzn usłyszało zarzuty. 55-letni Krzysztof W. ps. Śliwa oraz 43-letni Lecha Y., u których w samochodzie została zabezpieczona broń odpowiedzą za jej posiadanie bez wymaganego zezwolenia. 55-latek został tymczasowo aresztowany przez sąd.

mb

  • Policjant z zatrzymanym
  • Policjanci z zatrzymanym mężczyzną
  • Policjant z zatrzymanym
  • Doprowadzenie zatrzymanych na przesłuchanie
  • Doprowadzenie zatrzymanych na przesłuchanie
  • Badania daktyloskopijne zatrzymanego

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 14.38 MB)

Powrót na górę strony