Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Szczęśliwe zakończenie poszukiwań 72-letniej wałbrzyszanki

Data publikacji 13.06.2018

Kilka godzin trwały poszukiwania mieszkanki Wałbrzycha, która w minioną niedzielę w godzinach porannych miała udać się na jeden z cmentarzy. Jednak w wyznaczone miejsce nie trafiła. Kobieta nie wróciła także do domu. Mąż martwiąc się o żonę, zwrócił się do funkcjonariuszy Komisariatu Policji I w Wałbrzychu, a ci wraz z goprowcami rozpoczęli poszukiwania zaginionej. Przytomną, ale osłabioną kobietę odnaleziono i przekazano w ręce ratowników medycznych. Nie zagraża jej już niebezpieczeństwo.

72-latka około godziny 8.30 wyszła z domu i udała się autobusem w kierunku cmentarza przy ul. Żeromskiego. Tam jednak nie dojechała. Wałbrzyscy funkcjonariusze podczas kontaktu telefonicznego z kobietą ustalili, że czuje się ona bardzo źle i nie jest w stanie opisać miejsca, w którym się znajduje. W tym momencie mundurowi wiedzieli już, że ważna jest każda minuta, dlatego poprosili o pomoc goprowców dysponujących quadami oraz psem tropiącym.

Poszukiwania prowadzone były w rejonie dzielnic Stary Zdrój i Biały Kamień. Mundurowi przeczesywali krok po kroku m.in. łąki oraz kompleks leśny pomiędzy ul. Ludową, Żeromskiego oraz Starachowicką. W końcu około godziny 19.00 pies służbowy Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego podjął trop. Udało się. Przytomna, ale osłabiona i odwodniona wałbrzyszanka została odnaleziona przez ratowników, którzy udzielili kobiecie pierwszej pomocy medycznej. Następnie wezwany na miejsce zdarzenia Zespół Ratownictwa Medycznego przewiózł kobietę do szpitala celem dalszych badań.

Podziękowania za profesjonalizm należą się wszystkim biorącym udział w poszukiwaniach policjantom oraz wałbrzyskiej grupie GOPR, której wsparcie przy każdych tego typu działaniach jest nieocenione. Nasze wspólne działania uratowały kolejne ludzkie życie.

(KWP we Wrocławiu / mg)

Powrót na górę strony