Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Ponad kilogram dopalaczy zabezpieczonych przez kryminalnych z Zakopanego

Data publikacji 14.08.2018

W piątek, zakopiańscy kryminalni zatrzymali na gorącym uczynku dwóch 27-letnich mężczyzn z powiatu krakowskiego i tarnowskiego, którzy przy użyciu przemocy zmusili 76-letnią kobietę, od której wcześniej wynajmowali mieszkanie, do wydania przesyłki adresowanej na jednego z nich. Kobieta odebrała paczkę i poinformowała o tym byłych najemców, a gdy przyjechali poprosiła o zapłatę zaległego czynszu. Podczas spotkania, do którego doszło w miejscu publicznym, wywiązała się awantura, na którą zareagowali policjanci z pionu kryminalnego.

Podczas interwencji funkcjonariusze powzięli pewne przypuszczenia co do zawartości paczki i podejrzanie zachowujących się mężczyzn. Jeden z nich znany był policjantom jako osoba zajmująca się rozprowadzaniem dopalaczy. Po ujawnieniu zawartości paczki okazało się, że znajduje się w niej ponad kilogram środków zastępczych, które mogłyby służyć do wyprodukowania kilku tysięcy działek dilerskich dopalaczy.

Obaj mężczyźni usłyszeli zarzuty zmuszania przemocą osoby do określonego zachowania oraz spowodowania ciężkich obrażeń ciała za co grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. Sprawa jest rozwojowa, ale mężczyzna z powiatu tarnowskiego usłyszał już zarzut polegający na wprowadzaniu do obrotu środków odurzających w ramach prowadzonej działalności związanej z obrotem tzw. dopalaczami - miał już bowiem wcześniej prowadzoną sprawę w związku z taką działalnością na terenie Zakopanego. Grozi mu kara do 8 lat pozbawienia wolności.

13 sierpnia br., Sąd Rejonowy w Zakopanem zastosował wobec obu mężczyzn środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

Dzięki zdecydowanym działaniom zakopiańskich policjantów udało się wyeliminować dopalacze, które mogłyby zagrozić życiu i zdrowiu wielu osób.

(KWP w Krakowie / kp)

 

  • zatrzymany
  • zatrzymany
  • policjanci z zatrzymanymi
Powrót na górę strony