Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zaginiona leżała w zaroślach. Szybkie działanie policji i szczęśliwe zakończenie

Data publikacji 13.09.2018

Zielonogórscy policjanci z ciągu zaledwie godziny od zgłoszenia zaginięcia odnaleźli starszą, schorowaną kobietę, która wyszła z domu. Seniorka decyzją lekarza trafiła do szpitala, a policjanci biorący udział w poszukiwaniach mają ogromna satysfakcję, że kolejny raz mogli pomóc.

Do zielonogórskiej Komendy Miejskiej Policji zgłosiła się kobieta, mieszkanka Lasek, która złożyła zawiadomienie o zaginięciu swojej 86-letniej matki. Z relacji zgłaszającej wynikało, że matka wyszła z domu w nocy, prawdopodobnie w piżamie. Policjanci nie tracili ani chwili i natychmiast rozpoczęli poszukiwania. W związku z istniejącym realnym zagrożeniem życia i zdrowia kobiety, na miejsce pojechało kilkunastu policjantów, którzy rozpoczęli akcję poszukiwawczą, a dodatkowo ogłoszono także alarm dla policjantów z II komisariatu.

Policjanci odnaleźli kobietę po kilkudziesięciu minutach od zgłoszenia, w miejscu oddalonym od jej domu o zaledwie kilkaset metrów. Okazało się, że kobieta leżała w zaroślach poniżej skarpy. Policjanci przypuszczają, że idąc w nocy mogła nie zauważyć skarpy, potknęła się i zsunęła w dół. Niestety kobieta nie miała siły wstać i leżała w tym miejscu przez kilka godzin.

86-latka była zziębnięta. Policjanci wezwali na miejsce karetkę, a lekarz zadecydował o zabraniu kobiety do szpitala.

To zdarzenie pokazuje, jak ważna jest praca policjantów. Dzięki szybkości działania i ogromnemu zaangażowaniu policjantów starszej kobiecie nic już nie zagraża i będzie mogła wrócić bezpiecznie do swojego domu. Przykładów takich trudnych i pełnych poświęceń działań w codziennej służbie policjanta jest bardzo wiele, ale dzięki temu ta praca jest zaskakująca, a jednocześnie satysfakcjonująca.

(KWP w Gorzowie Wlkp. / kp)

 

Powrót na górę strony