Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Blisko 2,2 tys. porcji narkotyków i tymczasowy areszt dla podejrzanego

Data publikacji 01.10.2018

Policjanci Wydziału do walki z Przestępczością Narkotykową dolnośląskiej komendy zatrzymali mężczyznę podejrzanego o posiadanie znacznej ilość środków odurzających. Funkcjonariusze znaleźli w jego samochodzie i mieszkaniu amfetaminę oraz marihuanę, z której można było uzyskać blisko 2,2 tys. porcji handlowych. Mieszkaniec Strzelina usłyszał zarzuty, a sąd zdecydował o jego tymczasowym aresztowaniu na okres 3 miesięcy.

Funkcjonariusze Wydziału do walki z Przestępczością Narkotykową Komendy Wojewódzkiej we Wrocławiu przy jednej z ulic na terenie Strzelina zatrzymali 25-letniego mieszkańca tego miasta, podejrzanego o posiadanie środków odurzających.

Podczas prowadzonych czynności, policjanci dokonali kontroli pojazdu osobowego Audi A4, w którym znajdował się mężczyzna, gdzie zabezpieczyli amfetaminę i marihuanę. Z zabezpieczonych narkotyków można było uzyskać blisko 2,2 tys. porcji handlowych.

Zgromadzony materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie mężczyźnie zarzutu posiadania znacznej ilości środków odurzających. 25-latek przyznał, że znalezione narkotyki należały do niego. Sąd Rejonowy w Strzelinie zastosował wobec zatrzymanego tymczasowy areszt na 3 miesiące.

Przypomnijmy, że posiadanie środków odurzających w świetle ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii zagrożone jest karą do 3 lat pozbawienia wolności, a jeżeli w grę wchodzi ich znaczna ilość nawet do lat 10.

 

(KWP Wrocław / aj)

Powrót na górę strony