Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Areszt dla mężczyzny podejrzanego o kradzieże, który w trakcie ucieczki usiłował potrącić policjanta

Nowomiejscy policjanci prowadzili pościg za kierowcą audi, który podejrzany był o kradzież złotej biżuterii na terenie Nowego Miasta Lubawskiego. Mężczyzna nie reagował na polecenia wydawane przez funkcjonariuszy próbując potrącić policjanta. Sprawca został zatrzymany w pościgu pieszym. Zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie mu licznych zarzutów. Wczoraj sąd wydał postanowienie o jego tymczasowym aresztowaniu.

Na początku kwietnia br. policjanci przyjęli zawiadomienie dotyczące kradzieży złotej biżuterii z jednego z mieszkań na terenie Nowego Miasta Lubawskiego. Łupem sprawcy padły wówczas m.in. bransoletki, kolczyki, obrączki i zegarki o wartości blisko 8 tys. zł. Nowomiejscy kryminalni pracując nad tą sprawą zbierali i na bieżąco weryfikowali informacje mogące przyczynić się do wyjaśnienia, kto mógł mieć związek z tym zdarzeniem. Analiza zgromadzonego materiału pozwoliła na ustalenie sprawcy i miejsca jego przebywania.

19 listopada br. w miejscowości Kisielice policjanci zorganizowali blokadę drogową, podczas której zamierzali zatrzymać samochód, którym poruszał się podejrzany. Jednak ten nie zatrzymał się do kontroli. Kierujący audi nie reagował na wydawane przez funkcjonariuszy polecenia. Siedzący za kierownicą 32-latek, aby uniknąć zatrzymania próbował potrącić policjanta. Wówczas policjant oddał strzały z broni służbowej w kierunku kół auta. Pomimo włączonych sygnałów świetlnych i dźwiękowych policyjnych radiowozów, mężczyzna ominął blokadę i kontynuował ucieczkę. Następnie porzucił auto i razem z pasażerem rozpoczął ucieczkę pieszo. Po krótkim pościgu kierujący i pasażer zostali zatrzymani.

Obaj mężczyźni zostali przesłuchani i usłyszeli prokuratorskie zarzuty. Jeden z nich, 32-letni mieszkaniec Katowic zgodnie z postanowieniem sądu został tymczasowo aresztowany na okres 3 miesięcy.

Mężczyzna odpowie przed sądem za kradzież złotej biżuterii, a także za czynną napaść na funkcjonariusza policji w celu zmuszenia go do zaniechania prawnej czynności służbowej oraz nie zatrzymanie się do kontroli drogowej pomimo wydawanych poleceń. Sprawca ten usłyszał także zarzuty za inne przestępstwa kradzieży i kradzieży z włamaniem popełnione na terenie kraju. Przestępstw tych dokonał w warunkach tzw. „recydywy”. Mężczyzna był już wcześniej karany za  podobne przestępstwa i odbywał karę pozbawienia wolności. Natomiast pasażer auta 35-letni mieszkaniec Katowic, usłyszał zarzut kradzieży karty bankomatowej.

(KWP w Olsztynie / mg)

  • zatrzymany z policjantami
  • zatrzymany z policjantami

Opis filmu: Areszt dla mężczyzny podejrzanego o kradzieże, który w trakcie ucieczki usiłował potrącić policjanta

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 6.24 MB)

Powrót na górę strony