Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Postrzelił mężczyznę. Szybko ustalony i zatrzymany przez Policję

Data publikacji 04.01.2019

Zielonogórscy policjanci zatrzymali 43-latka podejrzanego o postrzelenie innego mężczyzny. Zatrzymany usłyszał zarzut nielegalnego posiadania broni palnej i uszkodzenia ciała. Sąd Rejonowy w Zielonej Górze aresztował 43-latka na 3 miesiące.

1 stycznia 2019 przed godziną 11 dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Zielonej Górze otrzymał zgłoszenie o mężczyźnie, który idzie ulicą Podgórną i ma przy sobie broń palną. Dyżurny natychmiast skierował na miejsce nieumundurowanych  policjantów . Gdy policjanci zauważyli mężczyznę odpowiadającego rysopisowi podanemu przez zgłaszającego podeszli do niego i przedstawili się. Mężczyzna cały czas trzymał ręce w kieszeniach, a gdy usłyszał, że ma do czynienia z policjantami, wyciągnął ręce, w prawej dłoni trzymał pistolet. Policjanci zareagowali błyskawicznie, wytrącili mu broń i obezwładnili w kilka sekund. Mężczyzna został zatrzymany a broń zabezpieczona przez policyjnego technika kryminalistyki.

Zatrzymany to znany policjantom 43-letni zielonogórzanin, wcześniej wielokrotnie notowany i karany za różne przestępstwa, które miał popełniać nie tylko na terenie Zielonej Góry, ale także w innych częściach kraju. W chwili zatrzymania był nietrzeźwy – miał prawie 2 promile alkoholu w organizmie. Ponadto został mu pobrana krew na obecność środków odurzających. W jego mieszkaniu policjanci znaleźli leżącego na podłodze innego mężczyznę z raną postrzałową nogi. Trwają czynności operacyjne i procesowe, które pozwolą ustalić przebieg zdarzenia w mieszkaniu. Mężczyzna został przesłuchany w prokuraturze. Usłyszał zarzuty nielegalnego posiadania broni i uszkodzenia ciała. Za te przestępstwa kodeks karny przewiduje karę od 6 miesięcy do nawet 8 lat pozbawienia wolności. Decyzją Sądu Rejonowego w Zielonej Górze 43-latek został tymczasowo aresztowany na 3miesiące. W tej sprawie trwa prokuratorskie śledztwo.

 

podinspektor Małgorzata Stanisławska

Komenda Miejska Policja w Zielonej Górze

  • Policjanci prowadzą zatrzymanego mężczyznę.
  • Policjanci prowadzą zatrzymanego mężczyznę.
  • Policjanci prowadzą zatrzymanego mężczyznę.

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 12.47 MB)

Powrót na górę strony