Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Pomogli znaleźć bezdomnemu bezpieczne schronienie

Data publikacji 09.01.2019

Nadchodzą mrozy. Dla osób przebywających na zewnątrz, bezdomnych, bez dachu nad głową, to szczególnie niebezpieczna aura. W ostatnią sobotę policjanci z komisariatu przy ul. Księdza Indyka w Tarnowie interweniowali w domu, w zachodniej części miasta, gdzie schronienie znalazł 59-letni mężczyzna. Problem jednak w tym, że od dawna niezamieszkała nieruchomość nie była jego własnością, za to w kondycji zagrażającej jego bezpieczeństwu. Budynek w opłakanym stanie - bez mediów i sporej części dachu, groził zawaleniem. Mundurowi pomogli mężczyźnie znaleźć ciepłe i bezpieczne schronienie w jednej z placówek, niosących pomoc osobom w trudnej, życiowej sytuacji.

Tarnowscy policjanci od listopada prowadzą akcję mającą zapobiegać zgonom z powodu wychłodzenia. Podczas swojej służby zwracają baczną uwagę na osoby potencjalnie narażone na działanie niskich temperatur.

Nie bądźmy obojętni na los innych i reagujmy powiadamiając służby Często okazuje się, że jeden telefon może uratować komuś życie.

Synoptycy zapowiadają nawet kilkunastostopniowe mrozy. Apelujemy o reagowanie i informowanie o osobach bezdomnych, pozostających na zewnątrz, samotnie mieszkających seniorach czy nietrzeźwych śpiących na ławkach. Podczas srogich mrozów, niewiele potrzeba aby doszło do nieszczęścia.

Ostatnio pisaliśmy także o działaniach krakowskich policjantów na rzecz osób bezdomnych http://krakow.policja.gov.pl/pl/aktualnosci/dzialania-krakowskich-policjantow-na-rzecz-osob-bezdomnych

(KWP w Krakowie / mg)

Powrót na górę strony