Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zabezpieczyli 12 kg prekursorów do produkcji narkotyków

Skuteczna praca policjantów zwalczających przestępczość narkotykową doprowadziła do zatrzymania dwóch podejrzanych osób. Funkcjonariusze z Legnicy przy udziale policjantów z Wydziału do Walki z Przestępczością Narkotykową Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu zabezpieczyli znaczną ilość prekursorów do produkcji narkotyków. Podczas przeszukań ujawniono 29 tys. sztuk tabletek o wadze blisko 12 kg, z których można by było wyprodukować nie mniej niż 3,5 kg gotowej metaamfetaminy o czarnorynkowej wartości 350 tys. złotych.

Funkcjonariusze Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Życiu i Zdrowiu Komendy Miejskiej Policji w Legnicy prowadząc wspólnie z policjantami zwalczającymi przestępczość narkotykową z komendy wojewódzkiej działania operacyjne, zatrzymali podczas transakcji narkotykowej dwóch mężczyzn. W pojeździe jednego z nich ujawniono blisko 23 tys. szt. tabletek zawierających pseudoefedrynę, które miały posłużyć się do produkcji narkotyków. Ponadto w pomieszczeniu gospodarczym należącym do drugiego z zatrzymanych funkcjonariusze w trakcie przeszukania ujawnili i zabezpieczyli ponad 6 tys. szt. tabletek zawierających ten sam środek.

Policjanci zabezpieczyli w tej sprawie nielegalne substancje o łącznej wadze blisko 12 kg. Z takiej ilości półproduktów można by było otrzymać nie mniej niż 3,5 kg gotowej metaamfetaminy o czarnorynkowej wartości 350 tys. złotych.

36 i 46-latek zostali zatrzymani i osadzeni w policyjnym areszcie. Na poczet przyszłych kar funkcjonariusze zabezpieczyli gotówkę w kwocie blisko 200 tys. złotych, którą posiadali przy sobie mężczyźni. Sąd Rejonowy w Legnicy zastosował wobec nich środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu. Za popełnione przestępstwo podejrzanym grozi kara pozbawienia wolności do lat 5.

(KWP we Wrocławiu / kp)

 

  • zabezpieczone tabletki
  • zabezpieczone tabletki
  • zabezpieczone pieniądze
  • zabezpieczone kartony z tabletkami
Powrót na górę strony