Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zaginęła nastolatka. Odnalazł ją policyjny pies LARA

Data publikacji 13.02.2019

W miniony weekend zielonogórscy policjanci razem z policyjnym psem Larą odnaleźli nastolatkę, która wyszła na spacer z psem i nie powróciła do domu. Dziewczynkę udało się szybko odnaleźć dzięki policyjnemu psu, który poprowadził swoich przewodników w miejsce gdzie przebywała zaginiona. Dzięki Larze wróciła ona cała i zdrowa do rodziców.

Policjanci w czasie swojej służby wielokrotnie pomagają ludziom w trudnych życiowych sytuacjach. Jak mówią sami mundurowi najbardziej stresujące są działania kiedy trzeba się ścigać z czasem, kiedy poszukuje się osób zaginionych. Takich działań na mniejszą i większą skalę w zielonogórskiej jednostce jest kilka w miesiącu. Kiedy zaginie dziecko albo osoba, której zdrowie i życie może być zagrożone, jest to priorytetowe działanie dla wszystkich policyjnych służb. Ogłaszany jest wtedy alarm dla całej jednostki i wszyscy policjanci muszą stawić się do służby by wyruszyć na działania. Często do poszukiwań angażowane są policyjne psy, bardzo skuteczne dzięki swoim umiejętnościom tropienia śladów zapachowych.

W ostatni piątek (8 lutego) późnym wieczorem zielonogórska Policja otrzymała zgłoszenie o zaginięciu nastolatki. Dziewczynka wyszła z domu na spacer z psem i nie wróciła. Kiedy do domu wrócił sam pies rodzice zawiadomili Policję. Była już niemal północ. Wszystkie patrole otrzymały rysopis zaginionej, a do działań zostali wezwani również policyjni przewodnicy - starszy sierżant Marcin Siekanowicz z psem Larą oraz starszy sierżant Łukasz Schleiss z psem Jaworem. Jako pierwsza śladem dziewczynki została wypuszczona Lara, która podjęła trop i ruszyła od domu zaginionej po ulicach zielonogórskiego osiedla. Dla psa była to świetna zabawa i tym samym bardzo ważna praca. Dziewczynka została znaleziona po kilkunastu minutach od podjęcia tropu przez Larę. Po lekarskim badaniu została przekazana pod opiekę rodzicom. Szczęśliwie dla wszystkich ta historia znalazła pomyślne zakończenie.

 

Źródło: podinspektor Małgorzata Barska

Komenda Miejska Policji w Zielonej Górze

 • Przewodnik ze swoim psem służbowym
  LARA
 • Pies służbowy Policji
  LARA
 • Przewodnik ze swoim psem służbowym
  JAWOR
 • Przewodnik ze swoim psem służbowym
  JAWOR
Powrót na górę strony