Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Udowodnił, że policjantem jest się zawsze, także w czasie wolnym

Data publikacji 15.02.2019

Czujnością i zaangażowaniem wykazał się funkcjonariusz z chełmińskiej jednostki, który w czasie wolnym rozpoznał, po czym wspólnie z kolegami w służbie, zatrzymał mężczyznę poszukiwanego Europejskim Nakazem Aresztowania. Swoim zachowaniem mundurowy udowodnił, że policjantem jest się zawsze, nawet po służbie.

Wczoraj, 14 lutego br. około godz. 20.30 na ul. Rynek w Chełmnie policjant tutejszej komendy w czasie wolnym od służby wybrał się z rodziną na koncert. W jego trakcie zauważył mężczyznę, który zarejestrowany był w policyjnych systemach jako poszukiwany Europejskim Nakazem Aresztowania. Natychmiast zawiadomił swoich kolegów w służbie, a gdy ci przyjechali wspólnie zatrzymali 27-latka.

Okazało się, że mężczyzna jest poszukiwany Europejskim Nakazem Aresztowania wydanym przez Sąd Okręgowy w Toruniu,  listem gończym wydanym przez Prokuraturę Rejonową w Chełmnie oraz przez inne sądy i prokuratury na terenie całego kraju. Ponadto, podczas kontroli policjanci znaleźli przy zatrzymanym woreczek z białym proszkiem. Wstępne badania wykazały, że to amfetamina.

27-latek, po wykonaniu z nim niezbędnych czynności, trafił za kraty celem odbycia kary pozbawienia wolności. Natomiast w sprawie posiadania narkotyków prowadzone jest odrębne postępowanie.

(KWP w Bydgoszczy / mg)

Powrót na górę strony