Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Błyskawiczne odnalezienie 4-latka

Data publikacji 09.04.2019

Zaledwie kilka minut wystarczyło funkcjonariuszom Sztabu Policji miejskiej jednostki, by odnaleźć 4-letniego chłopca, który postanowił „na własną rękę” zwiedzić osiedle Świętokrzyskie. Mały kielczanin wykorzystał moment, gdy jego mama przez dosłownie kilka sekund naprawiała jego rowerek i wówczas niepostrzeżenie wyszedł z placu zabaw. Dzięki błyskawicznemu działaniu policjantów, 4-latek cały i zdrowy wrócił pod opiekę swojej mamy.

Chwilę grozy przeżyła wczoraj 44-letnia kielczanka, która wczoraj, po południu wraz ze swoim 4-letnim synem, korzystała ze sprzyjającej pogody, na terenie jednego z placów zabaw na osiedlu Świętokrzyskie. W pewnym momencie kobieta spuściła z oczu swojego syna, by naprawić jego rowerek. Chwilę później okazało się, że dosłownie kilka sekund wystarczyło, by chłopiec nagle zniknął. Gdy krótkie poszukiwania nie przyniosły rezultatu, 44-latka zaalarmowała policjantów.

Natychmiast na miejsce ruszyli mi.in. funkcjonariusze Sztabu Policji Komendy Miejskiej Policji w Kielcach. Po kilku minutach od zgłoszenia, w odległości około 100 m od placu zabaw stróże prawa odnaleźli stojącego na chodniku chłopca, którym zaczęli interesować się przechodnie.

Błyskawicznie działania kieleckich policjantów pozwoliły na szybkie odnalezienie 4 –latka. Ostatecznie cały i zdrowy trafił pod opiekę swojej mamy.

(KWP w Kielcach / mg)       

Powrót na górę strony