Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Blisko 3 kilogramy marihuany ukrytej w oponach – lubuscy policjanci skuteczni w walce z narkobiznesem

Data publikacji 09.07.2019

Dobrym rozpoznaniem, a przez to dużą skutecznością wykazali się policjanci Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wielkopolskim. Wiedza operacyjna doprowadziła do ujawnienia i zabezpieczenia blisko trzech kilogramów marihuany, które były ukryte w kołach przewożonego w przyczepie samochodu. Zatrzymany do sprawy 47-letni mężczyzna usłyszał zarzuty przemytu narkotyków na teren Polski oraz przerobienia dokumentów. Grozi mu kara pozbawienia wolności na czas nie krótszy niż trzy lata.

W sobotni poranek (6 lipca) policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wielkopolskim zatrzymali na jednej z ulic Kostrzyna nad Odrą ciężarówkę z przyczepą, w której znajdowały się dwa auta. Wiedza operacyjna, którą posiadali śledczy dawała przypuszczenie, że właśnie w jednym z tych aut może być przemycana duża ilość narkotyków. Zestaw pojazdów zatrzymano do kontroli drogowej i poddano przeszukaniu. Uwagę śledczych wzbudziły przednie koła sportowego BMW, które podczas sprawdzenia okazały się cięższe niż tylne. Po ich zdjęciu okazało się, że w oponach ukryte są worki z suszem roślinnym. W sumie z opon wyciągnięto 13 woreczków z suszem, których łączna waga wynosiła 2,8 kilograma. Po sprawdzeniu testerem narkotykowym okazało się, że ujawnioną substancją jest marihuana, którą zabezpieczono procesowo. Jej rynkowa wartość to blisko 150 tysięcy złotych. Do sprawy zatrzymano 47-letniego mieszkańca województwa wielkopolskiego, który noc z soboty na niedzielę spędził w policyjnej celi.

W niedzielę (7 lipca) zostały z nim przeprowadzone czynności procesowe w Komendzie Miejskiej Policji w Gorzowie Wielkopolskim. Mężczyzna został przesłuchany i przedstawiono mu zarzuty związane z przemytem znacznej ilości substancji odurzających oraz przerobienia dokumentów. Grozi mu kara pozbawienia wolności na czas nie krótszy niż trzy lata.

 

Opracował: podkomisarz Maciej Kimet

Zespół Prasowy Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wielkopolski

 

 

  • Auto, w którym ujawniono narkotyki.
  • Ujawnianie ukrytych w oponie woreczków z narkotykami.
  • Woreczki z marihuaną.
  • Zakładanie kajdanek zatrzymanemu.
  • Policjanci wraz z zatrzymanym mężczyzną.
  • Policjanci wraz z zatrzymanym mężczyzną.

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 11.41 MB)

Powrót na górę strony