Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci udaremnili wprowadzenie na rynek znacznej ilości narkotyków

Data publikacji 09.07.2019

Policjanci z wrocławskiej komendy wojewódzkiej na co dzień zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej nieustannie kontynuują działania wymierzone w handlarzy środkami odurzającymi. Ich efektem jest zatrzymanie na terenie Wrocławia mężczyzny podejrzanego o posiadanie znacznych ilości narkotyków. Funkcjonariusze zabezpieczyli w jego mieszkaniu ponad 2,5 tys. porcji różnego rodzaju substancji, wśród których była amfetamina, LSD, exstasy i marihuana.

Każdego dnia dolnośląscy policjanci podejmują szereg działań, aby uchronić nasze społeczeństwo przed skutkami przestępczości narkotykowej. Główny nacisk kładziony jest na walkę z osobami trudniącymi się handlem środkami odurzającymi, ponieważ to one są odpowiedzialne za ich kolportaż się wśród lokalnych społeczności. Dzięki codziennej, ciężkiej pracy mundurowi konsekwentnie docierają do tych, którzy postanowili ze sprzedaży narkotyków uczynić swoje źródło dochodu.        

Kolejny z takich sukcesów odnieśli funkcjonariusze Wydziału do Walki z Przestępczością Narkotykową KWP we Wrocławiu, którzy w wyniku prowadzonych działań na terenie stolicy Dolnego Śląska zatrzymali 32-latka podejrzewanego o posiadanie i wprowadzanie do obrotu znacznej ilości środków odurzających. W trakcie przeszukania miejsca zamieszkania zatrzymanego policjanci ujawnili różnego rodzaju substancje zabronione w tym: amfetaminę, marihuanę, LSD i ecstasy. Z zabezpieczonych ilości narkotyków w wyniku porcjowania można by było uzyskać blisko 2.5 tys. działek handlowych. Ponadto w mieszkaniu znaleziono wagę elektroniczną, woreczki strunowe, telefony komórkowe z kartami SIM — sprzęt wykorzystywany do wprowadzania narkotyków do sprzedaży.

Mężczyzna usłyszał już zarzuty. Sąd wydał postanowienie o zastosowaniu wobec 32-latka środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztu na okres 3 miesięcy. Za swoje czyny mężczyzna odpowie teraz przed sądem.

(KWP we Wrocławiu / kp)

  • Narkotyki na folii aluminiowej
  • Marihuana w pojemniku
  • Marihuana w torbie foliowej
Powrót na górę strony