Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

6-latka zgubiła się na plaży. Dzięki zaangażowaniu policjantów z Polski i Niemiec, dziewczynka została szybko odnaleziona

Data publikacji 24.07.2019

We wtorkowy wieczór Oficer Dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Świnoujściu otrzymał niepokojące zgłoszenie od rodziców, którzy będąc na plaży w Świnoujściu, nagle stracili z oczu swoją 6-letnią córkę. Dzięki zaangażowaniu i współpracy funkcjonariuszy policji z Polski oraz Niemiec, dziewczynkę udało się szybko odnaleźć.

Po otrzymaniu zgłoszenia o zaginięciu 6-latki, policjanci różnych pionów natychmiast zaczęli poszukiwania. Przyłączyli się także ratownicy WOPR.

Ze względu na położenie przygranicznego Świnoujścia i swobodnych ruch, także plażą do zachodnich sąsiadów, nawiązano kontakt z tamtejszymi funkcjonariuszami poprzez Polsko-Niemieckie Centrum Współpracy w Świecku.

Jak się okazało, to dzięki międzynarodowej współpracy i zaangażowaniu policjantów z Niemiec, 6-latka została odnaleziona. Bardzo istotne były informacje przekazane od osób postronnych, które zaobserwowały zagubione dziecko. Dziewczynka przeszła plażą około 8 kilometrów i została dostrzeżona przez niemiecki patrol. W asyście policjantów z Komendy Miejskiej Policji w Świnoujściu oraz policjantki z Niemiec została przewieziona do rodziców.

Jest to przykład, na szczęście chwilowego, zagubienia dziecka na plaży. Apelujemy do rodziców i opiekunów dzieci o szczególną uwagę na swoje pociechy podczas wakacji. Podczas ubiegłorocznych, w naszym województwie mieliśmy 51 podobnych zgłoszeń.

 

st. post. Kamil Zwierzchowski

Komenda Miejska Policji w Świnoujściu

Powrót na górę strony