Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Grupa SPEED w obliczu ognia

Data publikacji 02.08.2019

Szybka reakcja policjantów z podlaskiej grupy SPEED zapobiegła rozprzestrzenieniu się ognia na polu w Miodusach. Płonęły tam bele słomy, a w pobliżu znajdowały się budynki mieszkalne i gospodarcze. Dodatkowo wiał silny wiatr. Dzięki szybkiej reakcji funkcjonariuszy nie doszło do tragedii.

Wczoraj w południe, policjanci z podlaskiej grupy "speed" jadąc drogą krajową numer 66 w kierunku Wysokiego Mazowieckiego, na wysokości miejscowości Miodusy, zauważyli na pobliskim polu słup dymu. Bez zastanowienia pojechali sprawdzić co się stało i czy nikomu nic nie grozi. Okazało się, że na polu płonęły bele słomy. W pobliżu pożaru znajdowały się budynki mieszkalne, gospodacze i w dodatku wiał silny wiatr. Policjanci z grupy SPEED ruszyli do akcji tak szybko,  jak wskazuje nazwa grupy, w ramach której pełnią służbę. Funkcjonariusze wezwali również Straż Pożarną oraz poinformowali o niebezpieczeństwie mieszkańców. Jak działali? Wystarczy spojrzeć na zdjęcia.

(KWP w Białymstoku / kp)

  • palące się bele siana
  • widok akcji gaśniczej Straży Pożarnej
  • po lewej stronie wóz strażacki,  a po prawej palące się bele słomy
  • policyjny czarny radiowóz BMW oraz palące się w oddali bele słomy
  • policjant wydziału ruchu drogowego z  łopatą z piachem, który podsypywał teren, aby nie dopuścić do rozprzestrzenienia się ognia
  • po lewej płonące bele siana  a po prawej budynki mieszkalne
Powrót na górę strony