Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Podrabiany towar na targowisku. Policjanci zatrzymali dwie kobiety handlujące odzieżą

Data publikacji 13.08.2019

Na ponad 100 tys. zł oszacowane zostały straty producentów odzieży w trakcie kontroli jednego z targowisk przeprowadzonej przez wrocławskich policjantów. Podrabiane kurtki, buty i okulary to tylko niektóre z zabezpieczonych towarów. Nieuprawnione używanie znaków towarowych jest przestępstwem, o czym powinni wiedzieć wszyscy sprzedawcy.

Funkcjonariusze wrocławskiego Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą wzięli pod lupę jedno z targowisk. Policjanci zamierzali sprawdzić, czy nie dochodzi tam do sprzedaży rzeczy zabronionych lub obrotu podrobionymi towarami. Ich uwagę zwrócił towar wystawiony na dwóch stoiskach. Doświadczeni funkcjonariusze, zajmujący się na co dzień przestępstwami gospodarczymi, potrafią odróżnić oryginalny towar od tego podrabianego. Konsumenci nie zawsze mają tak wprawne oko i niestety dają się nabrać nieuczciwym sprzedawcom, przepłacając za podróbki.

Na dwóch stoiskach policjanci ujawnili odzież  - kurtki, bluzy, spodnie oraz paski, torebki, buty i okulary znanych światowych marek. Właścicielki stoisk zostały zatrzymane. W mieszkaniu jednej z nich policjanci ujawnili kolejne partie podrabianego towaru. Łącznie zabezpieczono 80 sztuk odzieży i akcesoriów. Kwota ujawnionych strat producentów została oszacowana na ponad 100 tysięcy złotych. Kobiety będą teraz musiały odpowiedzieć za nieuprawnione używanie znaków towarowych.

(KWP we Wrocławiu/aj)

Opis filmu: Film przedstawia zabezpieczone podrobione towary przez policjantów.

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 6.8 MB)

Powrót na górę strony