Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Mieleccy policjanci rozbili grupę przestępczą

Data publikacji 10.09.2019

Kilka tygodni pracy mieleckich funkcjonariuszy, pozwoliło na rozbicie grupy trudniącej się wytwarzaniem znacznej ilości środków odurzających. Policjanci zatrzymali trzech mężczyzn. Ujawnili siedem plantacji konopi, zabezpieczyli 242 krzewy konopi, blisko 2,5 kg suszu marihuany, ponad 17 kg suchego, przygotowanego do przetwarzania ziela konopi oraz sprzęt służący do uprawy, suszenia i wytwarzania gotowego narkotyku. Trzech mężczyzn w wieku od 22 do 31 lat, najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie.

Policjanci wydziału kryminalnego mieleckiej komendy od kilku tygodni pracowali nad ustaleniem osób trudniących się przestępczością narkotykową na terenie powiatu mieleckiego. Efektem pracy funkcjonariuszy było rozbicie grupy i zatrzymanie trzech mężczyzn w wieku 22, 23 i 31 lat. Dwóch z nich to mieszkańcy Krakowa, natomiast  23-letni mężczyzna to mieszkaniec powiatu mieleckiego.

Jak ustalili policjanci, mężczyźni uprawiali konopie na siedmiu specjalnie przygotowanych plantacjach w Partyni w gminie Radomyśl Wielki. Każda była wyposażona w profesjonalny sprzęt, m.in. fotopułapki, sitka oraz wagi. Podczas czynności prowadzonych w tej sprawie, funkcjonariusze zabezpieczyli 242 krzewy konopi oraz  blisko 2,5 kg suszu marihuany, zapakowanego m.in. w plastikowe worki i przygotowane do dalszego obrotu w środowisku przestępczym.

Podczas zatrzymania mężczyźni stawiali opór. Zebrany materiał dowodowy pozwolił przedstawić zatrzymanym zarzut uprawy konopi i wytwarzania znacznej ilości środków odurzających w postaci marihuany. Na wniosek mieleckiej prokuratury, sąd zastosował środek zapobiegawczy w postaci trzymiesięcznego aresztu wobec wszystkich trzech podejrzanych.

Film Ujawniona przez policjantów uprawa konopi

Opis filmu: Ujawniona przez policjantów uprawa konopi

Pobierz plik Ujawniona przez policjantów uprawa konopi (format mp4 - rozmiar 16.51 MB)

Powrót na górę strony