Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Dzięki policjantom uratowano chłopca

Data publikacji 29.11.2019

7-letni chłopiec jechał z rodzicami do szpitala. Stan zdrowia dziecka zagrażał jego życiu. Poinformowani o tym fakcie funkcjonariusze z Suchego Lasu, korzystając z sygnałów uprzywilejowania, umożliwili szybki przejazd do placówki medycznej. W ostatniej chwili chłopiec został przekazany pod opiekę lekarską. Na szczęście cała historia dobrze się zakończyła.

27 listopada br., sierż. sztab. Karol Chromiak i sierż. Anna Kmieciak patrolowali teren Gminy Suchy Las. Około godziny 12.00 policjanci odebrali telefon od mieszkanki Obornik. Wystraszonym głosem, kobieta prosiła policjantów o pomoc w dotarciu do jednego ze szpitali w Poznaniu. Wyjaśniła, że jej 7-letni syn jest w stanie zagrażającym jego życiu i muszą jak najszybciej przekazać go pod opiekę lekarza. Stan dziecka wymagał natychmiastowej pomocy medycznej.

Funkcjonariusze poinformowali o wszystkim dyżurnego. Następnie korzystając z sygnałów świetlnych i dźwiękowych, sprawnie przepilotowali małżeństwo do szpitala przy ul. Krysiewicza. Kiedy "konwój" dotarł na miejsce, chłopiec natychmiast trafił pod opiekę lekarzy.

(KWP w Poznaniu/js)

Powrót na górę strony