Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wolontariusze-restauratorzy i dzielnicowi z V komisariatu rozdawali ciepłe posiłki bezdomnym

Dzisiaj tj. 14 grudnia, policjanci z Komisariatu Policji V w Krakowie wraz z wolontariuszami – restauratorami uczestniczyli we wspólnej akcji rozdawania posiłków osobom bezdomnym.

Okres jesienno-zimowy to czas szczególnie trudny dla osób pozbawionych domu. Niska temperatura na zewnątrz stwarza zagrożenie wychłodzenia dla tych, którzy nocują w opuszczonych budynkach. Ludzie ci szukają schronienia w pustostanach, prowizorycznych barakach albo altanach działkowych, które nie są ogrzewane.

Wychodząc naprzeciw podstawowym potrzebom bezdomnych wolontariusze – restauratorzy, przy wsparciu dzielnicowych z V komisariatu w Krakowie  już od wczesnych godzin rannych częstowali osoby bez dachu nad głową ciepłymi wysokokalorycznymi posiłkami i gorącymi napojami oraz rozdawali suchy prowiant.

To właśnie dzielnicowi doskonale znający swoje rejony, mają wiedzę, gdzie gromadzą się bezdomni, znają te osoby i są z nimi w stałym kontakcie. Rolą funkcjonariuszy było przede wszystkim wskazanie wolontariuszom miejsc, w których mogli oni ofiarować swoją pomoc. Mundurowi dbali również o ich bezpieczeństwo, udzielających pomocy w budynkach, które popadając w ruinę, mogą stwarzać zagrożenie dla osób nieznających tych obiektów.

Wolontariusze wraz z mundurowymi odwiedzili też potrzebujących w jednej z krakowskich noclegowni, tam również rozdając przygotowaną żywność.

Dzielnicowi, szczególnie w okresie zimowym na bieżąco sprawdzają miejsca, w których gromadzą się bezdomni, każdorazowo informując ich o instytucjach, takich jak noclegownie, ogrzewalnie czy łaźnie, gdzie mogą uzyskać pomoc lub zjeść ciepły posiłek.

(KWP w Krakowie / mg)

  • jedzenie w skrzynce, które dzielnicowi wraz z wolontariuszami przekazywali osobom bezdomnym
  • bezdomni jedzą posiłek otrzymany od dzielnicowych i wolontariuszy, w tle widać radiowóz policyjny
  • dzielnicowi i wolontariusze, którzy rozdawali posiłki osobom bezdomnym
  • dzielnicowi i wolontariusze oraz osoby bezdomne, które spożywają posiłek
Powrót na górę strony