Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci wyjaśniają przyczynę eksplozji

Data publikacji 30.01.2020

Od wczoraj policjanci z Opola pracują na miejscu eksplozji w jednym z domów jednorodzinnych na terenie powiatu. W zniszczonym wybuchem garażu funkcjonariusze znaleźli ciało mężczyzny. Policjanci z grupy dochodzeniowo-śledczej zabezpieczają ślady, aby wyjaśnić przyczynę wybuchu. Funkcjonariusze ewakuowali również pobliskich mieszkańców i zabezpieczyli zagrożony teren. W działania włączyli się również policyjni pirotechnicy z Opola i Wrocławia.

Wczoraj, przed godziną 21:00, dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Opolu otrzymał informację o pożarze w jednym z domów jednorodzinnych na terenie powiatu. Na miejscu policjanci ustalili, że wcześniej doszło najprawdopodobniej do eksplozji w garażu przy posesji. Do działań zostali również włączeni policyjni pirotechnicy z Opola i Wrocławia. Wyznaczona została około 150-metrowa strefa bezpieczeństwa, z której ewakuowano 29 osób. Funkcjonariusze w zniszczonym wybuchem pomieszczeniu, znaleźli ciało mężczyzny.

Od wczoraj na miejscu zdarzenia policjanci z grupy dochodzeniowo-śledczej zabezpieczają ślady. Technicy kryminalistyki sprawdzają zniszczone pomieszczenie oraz pobliski teren w poszukiwaniu istotnych dla śledztwa dowodów. Sporządzają również dokładną dokumentację fotograficzną. Wszystko po to, aby szczegółowo wyjaśnić okoliczności tego zdarzenia, w tym przyczynę i źródło eksplozji oraz przyczynę śmierci mężczyzny.

(KWP w Opolu / kp)

  • policjanci pod nadzorem prokuratora pracują na miejscu zdarzenia
  • policjanci pod nadzorem prokuratora pracują na miejscu zdarzenia
  • policjanci pod nadzorem prokuratora pracują na miejscu zdarzenia
Powrót na górę strony