Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci monitorują sytuację na terenach popowodziowych

Data publikacji 28.06.2020

Sytuacja na drogach naszego regionu w dalszym ciągu jest trudna, a lokalne podtopienia powodują utrudnienia w komunikacji. Po wczorajszych ulewach, nieprzejezdna jest droga krajowa nr 28, na ul. Piłsudskiego w Jaśle. Utrudnienia występują także na wielu odcinkach dróg w powiatach rzeszowskim, przemyskim, łańcuckim i przeworskim. Funkcjonariusze monitorują miejsca zagrożone powodzią, dbają o bezpieczeństwo podróżujących drogami naszego regionu, a w razie konieczności kierują na objazdy.

W ostatnich dniach podkarpaccy policjanci pełnią służbę w rejonach dotkniętych powodzią. Współpracują z innymi służbami i monitorują drogi w rejonach zagrożonych podtopieniami. Sprawdzają, czy główne ciągi komunikacyjne są przejezdne, a w razie utrudnień, kierują na objazdy.

Intensywne opady spowodowały, że krajowa 28, na skrzyżowaniu ul. Piłsudskiego z ul. Lwowską w Jaśle, jest nieprzejezdna. Utrudnienia występują także łączniku drogi wojewódzkiej nr 992 (ul. Lwowska z Piłsudskiego w Jaśle) i drogach lokalnych.

W dalszym ciągu występują utrudnienia w Hadlach Szklarskich i w Hadlach Kańczuckich. Mimo, że droga wojewódzka nr 835, jest częściowo odblokowana, to nadal występują utrudnienia spowodowane zerwaniem nawierzchni.

W Dylągówce w powiecie rzeszowskim, na drodze wojewódzkiej nr 887, ruch wahadłowy dla samochodów osobowych z powodu osuwiska ziemi.

Utrudnienia występują także na drogach powiatowych, w miejscowości Tarnawka (powiat łańcucki), gdzie zerwane zostały dwa mosty i uszkodzona nawierzchnia oraz w miejscowości Handzlówka.

Z utrudnieniami muszą się również liczyć kierowcy jadący drogą powiatową w miejscowości Brzózka (powiat przemyski). Uszkodzona jest tam nawierzchnia drogi.  

Przypominamy - lekceważenie znaków zakazu ruchu może prowadzić do tragedii!

(KWP w Rzeszowie / wsz)

  • Policjanci monitorują sytuację na terenach popowodziowych
  • Policjanci monitorują sytuację na terenach popowodziowych
  • Policjanci monitorują sytuację na terenach popowodziowych
Powrót na górę strony