Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Już kilkadziesiąt minut po zgłoszeniu policjanci odnaleźli zaginionego 81-latka

Data publikacji 25.08.2020

Kilkadziesiąt minut trwały poszukiwania 81-letniego mężczyzny z powiatu wałbrzyskiego, który w godzinach porannych wyszedł z domu i do momentu zgłoszenia zaginięcia przez najbliższą rodzinę, nie powrócił do miejsca zamieszkania. Mężczyznę odnaleźli kompleksie leśnym w Boguszowie -Gorcach miejscowi funkcjonariusze. Na szczęście starszemu mężczyźnie nic poważnego się nie stało.

Będący w służbie funkcjonariusze z Boguszowa-Gorc niezwłocznie po otrzymaniu danych personalnych zaginionego mężczyzny oraz jego rysopisu rozpoczęli poszukiwania. Podczas prowadzonych działań mundurowi ustalili, że 81-latek z ul. Kosynierów mógł pójść do pobliskiego lasu na grzyby, dlatego też metr po metrze przeczesywali kompleks leśny. Działania przyniosły pozytywny efekt i już po kilkudziesięciu minutach od zgłoszenia senior został przez mundurowych odnaleziony.

Mężczyzna, pomimo swojego sędziwego wieku, na szczęście nie potrzebował pomocy medycznej. Funkcjonariusze przewieźli 81-latka do miejsca zamieszkania i przekazali pod opiekę członków zaniepokojonej rodziny. Dzięki szybko i sprawnie przeprowadzonym przez policjantów poszukiwaniom osoby zaginionej nie doszło do tragedii.

(KWP we Wrocławiu / kp)

Powrót na górę strony