Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Podziękowanie dla policjantów od mieszkańców

Data publikacji 29.09.2020

„… szczerze dziękujemy policjantom, którzy w dniu 24.9.2020 r. w największym stopniu przyczynili się do uratowania życia naszemu sąsiadowi….”– to fragment podziękowania jakie zostało złożone na ręce Komendanta Powiatowego Policji w Kędzierzynie-Koźlu. Dziękujemy za pełne życzliwości słowa.

Na ręce Komendanta Powiatowego Policji w Kędzierzynie-Koźlu wpłynęły pełne życzliwości podziękowania dla policjantów, którzy kilka dni temu pomogli ratować życie mężczyzny. Do tej sytuacji doszło 24 września br., przed godziną 7:00. Wtedy dyżurny kędzierzyńsko-kozielskiej Policji odebrał zgłoszenie od operatora numeru 112, na który zadzwoniła zaniepokojona kobieta. Zgłaszająca martwiła się o swojego ojca, który był schorowany i mieszkał sam, ponieważ od kilku godzin nie odbierał telefonu.

Pod wskazany adres natychmiast pojechali sierżanci Tomasz Strzondała i Szymon Kubów. Na miejscu policjanci ustalili, że drzwi do mieszkania są zamknięte od środka. W związku z podejrzeniem, że życie i zdrowie mężczyzny jest zagrożone, funkcjonariusze bez wahania podjęli decyzję o wejściu do domu. Przy pomocy drabiny weszli przez okno znajdujące się na pierwszym piętrze. Jak się okazało, mieszkający tam 52-latek leżał na podłodze. Z mężczyzną nie było kontaktu.

Funkcjonariusze udzielili mu pierwszej pomocy oraz wezwali pogotowie ratunkowe, które zabrało go do szpitala.

list z podziękowaniami od mieszkańców

(KWP w Opolu / mw)

Pliki do pobrania

Powrót na górę strony